Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Stilīgas audzēkņu izstrādātas iepirkumu somas “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”

22.03.2019
 

22. martā Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās stilīgu iepirkuma somu prezentācija konkursa  “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” ietvaros. Savu dalību pieteica divas Arhitektūras un dizaina nodaļas audzēkņu komandas — “Labie meistari” un “Adatiņas”.

Komanda “Labie meistari” prezentēja stilīgu iepirkuma somu kolekciju ar nosaukumu “Ziedu siets”, kas veidots no ziedu moduļiem. Darba oriģinalitāte atklājās spējā somu veidot dažādos izmēros, jo tā ir tapusi no moduļiem un pēc nepieciešamības, ja kāds posms ir bojāts, to var mainīt, tadā veidā ikdienā nepieciešamu lietu varēs lietot ilgāku laiku. Savā projektā audzēknes izmantoja otrreizēji lietojamus materiālus: žurnālus, sulas pakas, plastmasas pudeles un mēteļaudumus.

Savukārt komanda “Adatiņas” savā tamborēto somu kolekcijā “Pārdzimšana” aktualizēja iespēju piešķirt otru mūžu nederīgajiem plastmasas maisiņiem, izmantojot zeķubikses un lietotu plastmasas plēvi. Komandas darba mērķis bija radīt kolekciju no lietām, ko ikdienā cilvēki vienkārši izmet miskastē.

Kā ir zināms, no šī gada tirdzniecības vietās plastmasas iepirkuma maisiņi vairs nebūs pieejami bez maksas. Šādas izmaiņas likumos tika ieviestas ar mērķi samazināt nedraudzīgā materiāla nonākšanu atkritumu poligonos un apkārtējā vidē.

Ar saviem darbiem komandas motivēja arī citus tehnikuma audzēkņus aizdomāties par materiālu otrreizēju pielietošanu ikdienas vajadzībām un padarīt apkārtējo vidi vēl tīrāku.

Sagatavoja:

profesionalās izglītības skolotājas Zaiga Pettere un Sigita Ignatāne

Fotogalerija

« atpakaļ