Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

8.martā DBT izskanēja vīriešu apsveikuma koncerts sievietēm

08.03.2019
 

8.martā, Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) vīrieši - skolotāji un audzēkņi, sveicot tehnikuma sievietes un jaunietes Starptautiskajā sieviešu dienā, dāvāja viņām jauku apsveikuma koncertu. Tajā skanēja gan sievietēm un jaunietēm veltīti apsveikumi un dzejas rindas, gan arī muzikāli priekšnesumi un gan arī bija skatāms video apsveikums.

Pasākumos ierastās DBT direktores Ināras Ostrovskas uzrunas vietā šoreiz izskanēja uzruna no pasākuma vadītājiem – DBT sporta organizatora Jura Ozola un izglītojamo pašpārvaldes prezidenta Mārtiņa Vilcāna. Pasākuma gaitā daiļā dzimuma pārstāves ne vien klausījās tehnikuma vīriešu sagatavotos apsveikumus un baudīja priekšnesumus, bet arī meklēja atbildes uz amizantiem jautājumiem, piemēram, kā jāsmaržo īstam vīrietim? Atsevišķs apsveikums no tehnikuma skolotāju un izglītojamo puses bija sarūpēts arī mācību iestādes direktorei.

Uzrunājot klātesošos, Ināra Ostrovska norādīja, ka patlaban mūsdienu Eiropā tiek akcentēta dzimumu līdztiesība. Ļoti daudzās dzīves jomās sieviešu un vīriešu tiesības ir identiskas. Taču tā nav bijis vienmēr. Neskatoties uz šo līdztiesību direktore atgādināja, ka tomēr ir lietas, kas būtu jāšķiro, jo tikai tā sabiedrībā var nodrošināt līdzsvaru, kas nepieciešams izaugsmei, laimei un labklājībai.

Direktore uzsvēra, ka vislielākā laime ir kad cilvēks jūtas mīlēts un mīl kādu pats, kad viņam ir kāds, kam var pateikt paldies, kad cilvēks jūtas ievērots, kad viņam ir mājas, kur viņu kāds gaida, kad par cilvēku kāds rūpējas un kad viņam ir kāds, par ko rūpēties.

Sievietes skaistums un pievilcība vienmēr ir iedvesmojušas vīriešus, māksliniekus, komponistus, kā arī daudzu citu profesiju pārstāvjus. Sveicot tehnikuma sievietes un jaunietes 8.martā, ar priekšnesumiem koncertā uzstājās izglītojamie: Edvards Ērglis - ar dzejas priekšlasījumu, Edgars Gisičs spēlēja trompeti, bet viens no labākajiem Daugavpils bundziniekiem Aleksejs Grigorjevs izpildīja bungu solo. Priekšnesumiem sekoja tehnikuma vīriešu sagatavotais video apsveikums sievietēm un jaunietēm. DBT studentu pašpārvaldes apsveikumu sievietēm un jaunietēm nolasīja Mārtiņš Vilcāns. Ar muzikālo priekšnesumu pasākumu kuplināja tehnikuma ansamblis “ Celtnieks”.

Daudzi cilvēcei dārgi jēdzieni ir izteikti ar sieviešu dzimtes vārdiem -  brīvība, dzimtene, mīlestība, laime. Sieviete tiek dēvēta arī par pasaules atslēgu, pamatu, mīklu un noslēpumu. Sievietei dzīvē ir dažādas lomas - draudzene, mīļotā, sieva. Taču pati svarīgākā loma ir būt mammai un vecmāmiņai. Tādēļ, lai kur cilvēki arī būtu un lai ko arī nedarītu, svarīgi ir nekad neaizmirst par savām māmiņām un vecmāmiņām, aicināja pasākuma vadītāji.

Visjūtīgākās, vismaigākās, visgudrākās, visskaistākās un neskaitāms daudzums citu epitetu pasākuma gaitā tika veltīts sievietēm. Viņām tika vēlēta stipra veselība, saticība, labklājība un mīlestība, lai katra diena būtu tuvinieku mīlestības un kolēģu cieņas piepildīta. Noslēdzās pasākums ar kopīgu “Prāta vētras” dziesmas “Mana dziesma” dziedāšanu.

Sagatavoja Ivars Sokāns

Fotogalerija

« atpakaļ