Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikums saņēmis LDDK atzinību

26.02.2019
  26.februārī, Rīgā, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notikušajā balvu pasniegšanas ceremonijā „Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kas veltīta labāko darba vidē balstītu (DVB) mācību un mācību prakšu uzņēmumu godināšanai, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) izteikusi īpašu atzinību Daugavpils Būvniecības tehnikumam (DBT) par sadarbību un aktīvu iesaisti projektā, īstenojot DVB  mācības un/vai mācību prakses ar darba devējiem.

Šādas atzinības izteiktas arī Priekuļu tehnikumam Vidzemē, Liepājas Valsts tehnikumam Kurzemē, Jelgavas tehnikumam Zemgalē un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam un Rīgas Valsts tehnikumam Rīgā.

Par labākajiem DVB mācību uzņēmumi 2018 atzīti: Kurzemē – SIA Skandi motors, Liepājas filiāle; Zemgalē – SIA Sporta komplekss Zemgale-V; Latgalē – SIA Zaļā sala R; Vidzemē – IK Mazais birojs; Rīgas reģionā – SIA Elizabetes Centrs.

 

Bet par labākajiem mācību prakšu uzņēmumiem: Kurzemē – SIA IMA autoserviss; Zemgalē – SIA Sedumi; Latgalē – VAS Latvijas Dzelzceļš Daugavpils vagonu tehniskās apkopes punkts; Vidzemē – AS Valmieras piens; Rīgas reģionā – AS Grindeks.

 

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Rezultāti, ko esam sasnieguši šī projekta ietvaros tikai divu gadu laikā, lieliski apliecina, ka mūsu darba devēji plāno un rīkojas ilgtermiņā, un tieši tādi uzņēmumi ir visvērtīgākais stabilas un veiksmīgas tautsaimniecības pamats. Profesionālā izglītība Latvijā nu jau konkurē ar Eiropas līmeņa izglītības iestādēm, un ieviestās darba vidē balstītās (DVB) mācības mūsu darba devējiem dod iespēju laikus sagatavot un atlasīt labākos speciālistus un uzticamākos darbiniekus. Esam gandarīti, ka LDDK izdevies tik īsā laikā palīdzēt lielam skaitam Latvijas uzņēmumu, kas nodrošinās darbu mūsu jauniešiem un, stiprinot sava uzņēmuma konkurētspēju, stiprinās pārliecību, ka arī Latvija ir lieliska vieta karjeras veidošanai.” 

 

LDDK projekta vadītāja Jolanta Vjakse: „Iedibinot jaunu tradīciju vēlamies izcelt tos darba devējus, kuri ir sociāli atbildīgi un ar skatu nākotnē pievēršas jautājumam par kvalitatīvu jauniešu izglītību. Šobrīd vērojam negaidīti lielu aktivitāti, kopumā teju 2000 darba devēju iesaistās DVB mācībās un mācību praksēs, 39 profesionālās izglītības iestādes un teju 5000 jaunieši.” 

 

Latvijas Darba devēju konfederācija ir lielākā un ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas. 

Pēc LDDK materiāliem sagatavoja I.Soikāns

  

« atpakaļ