Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Biznesa gēns

28.02.2019
 

28. februārī, LIAA Daugavpils Biznesa inkubatorā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums „Biznesa gēns”, kur tehnikuma audzēkņiem bija iespēja uzzināt par karjeras iespējām uzņēmējdarbības jomā.

Biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs iepazīstināja ar to, kas ir uzņēmējdarbība, kādi ir tās principi un ar ko tā sākas. Iepazīstināja ar biznesa inkubatora darbību un to, kur saņemt atbalstu savas biznesa idejas realizēšanai.

Tika pārrunāti dažādi jautājumi – Kā pārdot savu ideju? Kā būt konkurētspējīgam tirgū? Ar ko atšķiras uzņēmējs?

Andrejs uzsvēra cik svarīga ir prasme mūsdienās pārdot. Pārdot ne tikai produktu, bet „pārdot” arī sevi, jo mēs katrs sevi kādā brīdī piedāvājam darba tirgum un to ir jāiemācās darīt pēc iespējas labāk. Tika uzsvērts tas, ka jāiemācas pastāvēt par savu ideju un būt labākajam savā jomā. Novērtējot spēju konkurēt tirgū, Biznesa inkubatora vadītājs iedrošināja – Esi labāks par citiem! – norādot uz to, ka nepieciešams novērtēt tos resursus, kuri ir pieejami mums, bet nav citiem un mēs tos varam veiksmīgi izmantot.

Norādot uz to, ar ko atšķiras uzņēmējs, tika norādīts uz īpašībām, kas raksturo uzņēmīgu cilvēku – neatlaidība, atbildība, kas tika norādīta kā pati svarīgāka kvalitāte, centība, motivācija un mērķtiecība, radošums, komunikācija, drosme, godīgums pret sevi un citiem un ambīcijas, kas palīdz saskatīt savu mērķi laika griezumā.

Runājot par veiksmes stāstiem tika norādīts uz to, cik dažāda var būt „veiksme”  jaunajam uzņēmējam. Vienam tā var būt izpratne par to, ka uzņēmējdarbība nav īstais darbības lauciņš, citam ātra un veiksmīga sadarbība ar ārvalstu partneriem, citam negaidīta atzinība, bet citam – neveiksme no kuras mācīties.

Dažas pārdomas, ar kurām noslēgumā dalījās pasākuma vadītājs, Daugavpils Biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs:

  • Vienmēr ir laiks, ja lieta ko dari ir Tava prioritāte.
  • Otras iespējas radīt pirmo iespaidu nebūs!
  • Nevajag „censties” – vajag izdarīt!
  • Neuztveriet atraidījumu emocionāli.
  • Mācies no citu kļūdām!
  • Nepieņemot mērķtiecīgu lēmumu kļūt par uzņēmēju, par tādu nekļūst!
  • Dariet to, kas jūs aizrauj!

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

    

 

« atpakaļ