Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Meistarklase Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā

22.02.2019
 

19. un 20. februārī, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisinājās meistarklase “Gūsti pieredzi!” - akvareļtehnika un tās izmantošana interjera projekta izstrādē, akvareļdarbi interjerā.

Meistarklasi vadīja Baiba Priedīte – akvareliste, Latvijas mākslinieku savienības biedre, Mākslas pedagogu asociācijas biedre, kura iepazīstināja ar savu mākslinieces karjeru, akvareļu tehniku un šajā tehnikā veidotajiem darbiem.

Šajās divās meistarklases dienās programmu Arhitektūras un dizaina nodaļas audzēkņi pavadīja radošā atmosfērā, kur ikviens varēja izmēģināt roku lazēšanas tehnikā, darbojoties ar akvareli, klājot to kārtās un veidojot daudzslāņainu un interesantu darbu.  Tāpat ikviens izmēģināja arī plūdinājuma tehniku, kur sākumā pamatne tiek samērcēta ūdenī un tad krāsas tiek pludinātas, kas deva iespēju veidot unikālus darbus. Darbi tika veidoti izmantojot tādus palīglīdzekļus kā tinte, pārtikas plēve, cukurs un papildināti pēc nožūšanas.

Šī meistarklase deva iespēju audzēkņiem iepazīt tuvāk akvareļtehnikas principus, kas var būt piemēroti viņu tālākajā profesionālajā darbībā – dekoratīvajā sienu noformēšanā un apdarē. Audzēkņi guva jaunu pieredzi veidot darbus akvareļtehnikā, izprotot tehnikas specifiku un pārdomājot tās pielietošanu turpmākajā interjera noformētāja darbā un atzina, ka pieredze ko tajā ieguva bija vērtīga.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

Fotogalerija

« atpakaļ