Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT veicināja interesi par ekonomiku, matemātiku un tehniskajām zinībām

04.02.2019
 

No 4. līdz 8.februārim Daugavpils Būvniecības tehnikumā (DBT) norisinājās Ekonomikas, matemātikas un tehnisko zinību nedēļas pasākumi. To mērķis un uzdevumi bija attīstīt loģisko domāšanu, uzlabot teorētisko zināšanu praktisko pielietojumu, veicināt izglītojamo interesi par ekonomiku, matemātiku un tehniskajām zinībām, kā arī aktivizēt radošās spējas un attīstīt izglītojamo sadarbības prasmes strādāt grupā.

Matemātikas un informātikas skolotāja Ludmila Bogačova stāsta, ka  joprojām ir audzēkni, kas īsti neizprot, kā matemātika var palīdzēt viņiem dzīvē. Nereti ir gadījumi, kad mācīties uz tehnikumu atnāk audzēkņi ar vājām matemātikas zināšanām un skolotajiem nākas viņus dažādi ieinteresēt mācību priekšmetā.

Ekonomikas, matemātikas un tehnisko zinību nedēļā skolotāja Virgīnija Fjodorova rīkoja konkursu "Asais prāts", kura gaitā audzēkņiem nācās risināt dažādus āķīgus uzdevumus. Nedēļas ietvaros audzēkņiem tika piedāvāta krustvārdu mīkla “Izcili matemātiķi”, kurā bija nošifrēti 24 matemātiķu vārdi. Ar uzdevumu risināšanu audzēkņiem negāja viegli. Pirmo vietu šajā konkursā ieguva Virginija Martirosjana (2-03), otro - Kristīne Pankova (1-04), bet trešo - Renāts Lovins (3-23).

Audzēkņiem iepatikās arī informātikas krustvārdu mīkla, kurā bija nošifrēti datorpasaulē pazīstami logo un audzēkņiem vajadzēja uzminēt, kas tā ir par firmu. Šajā konkursā uzvarēja Aleksandra Švecova (1-03), Ksenija Majakova (1-04) ierindojās 2.vietā, bet Anastasija Želtkova (3-03) - 3.vietā.

Audzēkņu interese par dalību pasākumā "Jaunais matemātiķis" nebija pārāk liela, tam pieteicās tikai trīs komandas. Konkursa gaitā bija jārisina dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumi, kuru risināšanai bija nepieciešamas, gan zināšanas, gan radošums un atjautība. Pirmo vietu saņēma Ksenija Majakova un Julianna Puzinkeviča (1-04), otro - Anastasija Želtkova un Anastasija Jacina (3-03) un trešo – Antons Gladiševs un Maksims Maizītis (3-23).

Viens no sarežģītākajiem Ekonomikas, matemātikas un tehnisko zinību nedēļas pasākumiem bija konkurss informātikā “Mūsdienīgais alfabēts”. Tā gaitā katram angļu alfabēta burtam vajadzēja piemeklēt mūsdienīgu ierīci vai logo no datorpasaules un jāizveido plakāts. 1. vietu ieguva Ksenija Majakova (1-04), 2. vietu Anastasija Želtkova (3-03) un 3. vietu Anastasija Jacina (3-03). Plakāti tika nodoti angļu valodas skolotājiem, kā uzskates materiāls.

Savukārt konkursā “Kurš ir ātrākais?” informātikas stundās gribētāji uz ātrumu drukāja dzejoļus latviešu, angļu un krievu valodā. Interese par šo konkursu no audzēkņu puses bija ļoti liela. Ar ļoti labu rezultātu konkursā uzvarēja Antons Gerasimovs (3-15) – 1.50 min, 2. vieta Anastasija Želtkova (3-03) – 2.08 min un 3. vieta Vladislavs Markulis (2-23) – 2.10 min.

Ekonomikas, matemātikas un tehnisko zinību nedēļas gaitā notika arī  atklātā stunda ekonomikā “Tirgus procesi”, kuru vadīja Ilona Kuņicka un atklātā stunda matemātikā “Rotācijas ķermeņi (cilindrs, konuss)”, uz kuru visus aicināja Ināra Simanoviča.

Par aktīvu dalību Ekonomikas, matemātikas un tehnisko zinību nedēļas pasākumos labākie audzēkņi saņēma diplomus, pateicības rakstus un dāvanas. Diplomi par aktīvu dalību nedēļā tika pasniegti 1. vieta - Anastasijai Želtkovai ( 3-03), 2. vieta - Ksenijai Majakovai (1-04)  un 3. vieta - Anastasijai Jacinai (3-03).

Sagatavoja Ivars Soikāns

Fotogalerija

« atpakaļ