Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Gribu būt darītājs!

12.02.2019
 

12. februārī, projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, Daugavpils Būvniecības tehnikumā norisinājās pasākums „Gribu būt darītājs!”. Tehnikumā viesojās biedrības „Jauniešu kustībai” pārstāvji sniedzot divas nodarbības - „Sevis prezentēšana darba tirgū” un „Mērķi un motivācija”.

Biedrības “Jauniešu Kustībai” mērķis ir palīdzēt jauniešiem iegūt praktisku pieredzi darba tirgū,  izmantojot  neformālo izglītību un rada iespēju iegūt pirmo darba pieredzi kādā uzņēmumā strādājot vai praktizējoties. Biedrības mērķis ir palīdzēt iedrošināt jauniešus, lai pēc tam viņi lepni varētu teikt- ES VARU! ES GRIBU! ES NEBAIDOS! ES DARU!

Pasākumā „Gribu būt darītājs!”, kopā ar izaugsmes pasniedzēju Egilu Purviņu, tika meklētas atbildes uz jautājumu: „Kas ir cilvēku panākumu pamatā?” un „Ar ko sākas izaugsme un pārmaiņas?”. Tika noskaidrots, ka izaugsmi un izmaiņas dzīvē nosaka atbildība par saviem lēmumiem un izvirzītajiem mērķiem. Katrs cilvēks veido savu dzīves stāstu uzņemoties atbildību par to un tas, kas katram šodien pieder ir pieņemto lēmumu rezultāts.

Diskusijās tika pārrunāts, ko katrs gribētu sasniegt savā dzīvē, noformulēti mērķi un pārrunāti veidi kā iespējams tos sasniegt. Nodarbības vadītājs sniedza padomus kā veidot mērķu pierakstus, kā tos noformulēt. Mērķim jābūt konkrētam, ar nosakāmu kvalitāti, kvantitāti un termiņu, tam jābūt veidotam tagadnē ar cēlu saturu, kas balstīts uz savu vai citu cilvēku izaugsmi, reālam un sasniedzamam.

Egils Purviņš vadot nodarbību iedrošināja un iedvesmoja ikvienu nebaidīties izvirzīt lielus mērķus un sapņus!

Otru nodarbību vadīja biedrības „Jauniešu kustībai” valdes priekšsēdētājs Rihards Krūmiņš par to, kā pēc iespējas labāk sevi prezentēt darba tirgū un kā gūt pieredzi, kas palīdzēs veiksmīgi konkurēt. Nodarbības vadītājs uzvēra cik svarīgi ir būt pārliecinātam par sevi un kā attīstīt šo pārliecību – iepazīstot un izvērtējot savas stiprās puses, uzstājoties auditorijas priekšā, sportojot, iepazīstot jaunus cilvēkus. Katram dalībniekam bija iespēja iejusties darba devēja un darba ņēmēja lomā pāros veicot darba intervijas. Daži no dalībniekiem prezentēja sevi auditorijas priekšā, kas palīdzēja saprast, kāds satraukums varētu būt īstas darba intervijas apstākļos.  Tika pārrunātas kļūdas ko bieži pieļauj darba intervijās, kā arī pārrunāts, kādus uzdevumus var dot šādās intervijās, lai izprastu kāda ir cilvēka spēja ātri reaģēt uz nestandarta situācijām. Nodarbības vadītājs iedrošināja, ka dzīvē vienmēr ir iespējas – svarīgi tās gribēt saskatīt un mērķtiecīgi uz tām virzītes!

Audzēkņi atzina, ka nodarbības bija ļoti saistošas un interesantas. Tās lika aizdomāties par mērķtiecību savā dzīvē un to kā sasniegt panākumus, kā arī augstu novērtēja doto praktisko pieredzi darbojoties grupās.

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

Fotogalerija

« atpakaļ