Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Sports un karjera

18.01.2019
 

18. janvārī, Daugavpils Būvniecības tehnikuma informācijas centrā norisinājās pasākums projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros – „Sports un karjera”.

Pasākuma laikā audzēkņiem bija iespēja tikties ar profesionāliem sportistiem, treneriem, citu profesiju pārstāvjiem, kuri iepazīstināja ar savu ikdienas darbu un sportiskajām aktivitātēm un kā tās sekmē karjeras mērķu sasniegšanu un attīsta personības īpašības, kas viņiem noder ikdienas darbā.

Daugavpils teātra aktieris Māris Korsiets dalījās pieredzē, ka bija plānojis savu karjeru veidot kā sporta skolotājs, bet kļuvis par aktieri. Neskatoties uz to, ka sports, īpaši volejbols, ir kā hobijs un sirdslieta, tas palīdz viņam arī profesionālajā darbībā, jo nepārtraukti nepieciešams būt labā fiziskā formā. Māris ir gan aktieris, gan strādā kā režisors, vada amatieru teātra grupu un dažādus pasākumus, un pēc savas iniciatīvas organizē arī sporta pasākumus, kuros var apvienot gan savu profesiju, gan aizraušanos ar sportu. Runājot par profesionālās darbības un sporta aktivitāšu mijiedarbību, Māris atzīst, ka šīs lietas viena otru papildina. Diskusijas laikā tika pārrunāta arī māksla sevi pasniegt un uzstāties, kas var noderēt katra karjeras ceļā. Iedrošinot, ka uztraukums pirms uzstāšanās, tikšanās un nozīmīgām sarunām ir normāla parādība, pat ļoti pieredzējušiem cilvēkiem, kuri strādā ar publiku, aktieris deva dažus balss vingrinājumus un padomus, kā sevi publikas priekšā pasniegt labāk.

BFC Daugavpils izpilddirektors Nauris Mackevičs stāstīja par savu aizraušanos ar sportu jau no agras bērnības, nosaucot to, kā galveno savas dzīves sastāvdaļu. Iepazīstināja ar dažādajām karjeras iespējām, ja ir interese par sporta nozari, kas var būt ne tikai kā profesionālam sportistam, bet arī kā menedžerim, administratoram, sporta žurnālistam. Nauris uzsvēra, ka māka plānot un strukturēt ir labs pamats, lai iegūtu labu profesiju jebkurā nozarē, un to var palīdzēt attīstīt sports un laiku sportam var atrast vienmēr.

Par savu pieredzi ar sportu un karjeru dalījās arī deju kolektīva „Laismiņa” vadītāja Diāna Soldāne. Tika runāts par to, ko dod dalība deju kolektīvā – atbildību, mērķtiecību, lielāku brīvību uzstājoties publikas priekšā, aktierprasmi, paplašina kontaktu loku, palīdz izlādēties, saglabāt fizisko izturību, ja darbs nav saistīts ar fizisku slodzi, utt. Diānas karjeras ceļā ir sanācis tā, ka hobijs pamazām ir kļuvis par darbu un viņa iedrošināja arī pārējos – iemīlēt savu darbu un nodarbošanos, jo tikai tad ir prieks to darīt un atrast lietas, kas to var papildināt.

Par savu karjeras pieredzi un sportu dalījās arī regbija spēlētājs un dizaineris no Francijas Charles Frappa, florbola spēlētājs un RTU Mehatronikas students Daniil Losev, Daugavpils teātra dejotājs – Raimonds Paegle.

Runājot par to, ko dod sportiskās aktivitātes ikdienas dzīvē un karjeras ceļā, runātāji uzsvēra, ka vienam tas var būt veids, kā izlādēt pa dienu uzkrājušās emocijas, otram, tas palīdz atpūsties – uzlādēties. Īpaši tika atzīmēts, ka sports palīdz plānot laiku un savu ikdienas ritējumu, nostiprināt mērķtiecību un iegūt jaunus kontaktus.

Pasākuma moderators un organizators Juris Ozols aicināja ikvienu strādāt atbildīgi un rūpēties par sevi aktīvi sportojot.

 

Fotogalerija

 

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

 

« atpakaļ