Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs "Lietus ūdens savākšanas sistēmas”

21.11.2018
 
21. novembrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā Ceļu būves nodaļas izglītojamajiem notika seminārs par lietus ūdens savākšanas sistēmām, kuru vadīja uzņēmuma SIA ACO Nordic vadītājs Latvijā Raimonds Stumburs.
Semināra sākumā R.Stumburs klātesošos iepazīstināja ar uzņēmumu, tā darbības principiem un ražotnēm. Uzņēmums ACO Nordic ir pasaules vadošais drenāžas un virsmas ūdeņu savākšanas sistēmu ražotājs, kura produkti tiek izmantoti daudzos pasaules nozīmīgos projektos. Tas ir specializējies ūdens savākšanas un novadīšanas nozarē, piedāvājot visaptverošus, drošus un efektīvus risinājumus lietus, kanalizācijas un notekūdeņu apsaimniekošanā. Piedāvājuma klāstā ir līnijveida drenāžas sistēmas, naftas un tauku atdalītāji, čuguna lūku vāki, infiltrācijas un akumulācijas sistēmas, lietus ūdens notekas, nerūsējošā tērauda gūlijas un kanāli, dušas kanāli, lūkas, pretvārsti u.c.
Semināra laikā izglītojamie tika iepazīstināti ar viszažādākajām lietus ūdens savākšanas sistēmām, par to uzstādīšanau, kā arī problēmām pie nepareizas uzstādīšanas.
Sīkāk tika stāstīts par ACO Līnijveida drenāžām: līnijdrenāža ir mūsdienīgs veids, kā tikt galā ar nokrišņiem, ko radījuši ekstrēmi klimatiskie apstākļi. Pieejami līnijveida drenāžas kanāli, kas piemēroti uzstādīšanai, sākot ar nelielām privātmājām līdz plašām teritorijām, kur iespējamas lielas slodzes, piemēram, lidostas un ostas.Pareizi izvēloties kanālu, pie ēkām, autostāvvietās, uz ceļiem un laukumos, var izvairīties no lielu peļķu veidošanās.
ACO piedāvā drenāžas kanālus no dažādiem materiāliem, piemēram, no polimērbetona, polipropilēna un nerūsējošā tērauda. Pareizi uzstādot un pareizi izvēloties režģu veidu, var sasniegt atbilstību slodzes prasībām no A15-F900. Režģi tiek ražoti no dažādiem materiāliem: čuguna, karsti cinkota tērauda, nerūsējošā tērauda un kompozīta materiāla.
R. Stumburs stāstīja arī par dažādām lietus ūdens novades sistēmām un problēmām ūdens novadīšanā. Kā galvenās tika minētas: novecojušas sistēmas, to nepienācīga apkope, urbanizācijas palielināšanās, esošo kanalizācijas tīklu pārslodze, klimata pārmaiņas.
Sīkāk visi iepazinās ar drenāžas tehnoloģiju, runājot par to plusiem un mīnusiem. Kā svarīgs rādītājs drenāžas sistēmu uzstādīšanā ir projektējamo ceļu, ielu vai laukumu slodzes klases, pēc kurām arī tiek izvēlēta attiecīgā drenāžas sistēma.
Semināra vadītājs lielu uzmanību pievērsa čuguna lūkām un lūku vākiem. Pastāstīja par esošajām problēmām, iemesliem un to risinājumiem.
Semināra noslēgumā izglītojamie saņēma dažādus suvenīrus no SIA ACO.

Sagatavoja: Ceļu būves nodaļas vadītāja Inga Pujate

« atpakaļ