Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Daugavpils Būvniecības tehnikumā Latvijas simtgadi sagaidīja patriotiskā noskaņā

15.11.2018
 

Ceturtdien, 15.novembrī, Daugavpils Būvniecības tehnikumā (DBT) norisinājās Latvijas simtgadei veltīts svinīgs pasākums. To ievadīja Ulda Stabulnieka dziesma "Tik un tā" ansambļa "Celtnieks" izpildījumā, kam sekoja kopīga Latvijas himnas dziedāšana.
DBT direktore Ināra Ostrovska savā svētku uzrunā uzsvēra, ka 100 gadi valstij ir vēsturisks brīdis, kurš ir tikai vienu reizi mūžā, kā arī norādīja, ka paralēli Latvijai valsts simtgadi veltīti svētku pasākumi šogad norisinās arī Lietuvā un Igaunijā.
"Katras valsts veidošana un atjaunošana ir izcīnīts posms, ko ir paveikuši mūsu senči - tēvi, vectēvi -, kas karoja un lēja savas asinis. Dziedot "Dievs svēti Latviju" mēs apzināmies, cik labi, ka mums ir sava valsts. Taču ir arī tādi cilvēki, kuri uzskata - nu kas ir Latvija, tā ir tāda maziņa un nav nekas, tikai liela valsts ir kaut kas. Bet pasauli jau pārsvarā pārstāv mazas valstis. Svarīgi ir, ka šajā valstī dzīvo cilvēki, kam ir šī valoda, tradīcijas, kuru senči šeit dzīvojuši jau izsenis. Un, kā mēs zinām, latvieši šeit dzīvo kopš 12.gadsimta un pat vēl agrāk. Lai panāktu savas valsts neatkarības saglabāšanu, mums par to visiem ir jārūpējas, jāmīl sava valsts," norādīja Ostrovska.
Mācību iestādes vadītāja norādīja, ka galvenais valstij ir tās teritorija, vieta, kur mēs visi dzīvojam. Un mums jābūt gataviem cīnīties par savu valsti gan "vārdu cīņās", gan arī vajadzības gadījumā izrādīt fizisku pretsparu, jo tā ir mūsu un mūsu senču zeme. Tāpat viņa aicināja katru kurš te dzīvo, nekad nekautrēties no savas valsts, pat tad, kad to piemeklē krīzes, kad tai ir ļoti grūti, jo būtībā valsti piepildām mēs paši.
"Latvija ir unikāla zeme. Ir atzīts, ka tās tauta ir skaista. Viens no iemesliem tam ir asiņu sajaukums, jo šajā teritorijā izsenis dzīvojušo dažādu tautību pārstāvji - latvieši, krievi, poļi, baltkrievi, ukraiņi, lietuvieši, ebreji un citi. Latvieši ir arī ļoti talantīga tauta, daudz cilvēku nodarbojas pašdarbībā, dzied un dejo, viņiem ir laba gaumes izjūta. Latvija ir arī "zaļa zeme", šeit mīt daudz dzīvnieku un putnu sugu, kuras citviet vairs nav sastopamas. Latvijā mēs lietojam daudz ekoloģisku produktu," norādīja Ostrovska.
Tehnikuma direktore aicināja klātesošos būt lepniem par to, ka viņiem pieder šī zemei, mīlēt to un būt tai par "savējiem, jo šodien pasaulē ir miljoniem cilvēku, kuriem nav savas zemes, kas klīst apkārt kā "baltie rēgi" un meklē vietu, kur piemesties. Ir zems, kuras ir pārsauktas, un cilvēki no kurām ir padzīti.
Turpinājumā DBT vēstures pasniedzējs Arnolds Gulbis sniedza klātesošajiem ieskatu Latvijas valsts izveides vēsturē, kam sekoja DBT Pateicības rakstu un naudas prēmiju 100, 70, 60 un 50 eiro apmērā pasniegšana 100 izcilākajiem DBT studentiem. Apbalvojumus audzēkņi saņēma par tehnikuma vārda popularizēšanu, labām un izcilām sekmēm mācībās, nozīmīgu ieguldījumu sabiedriskajā darbībā, augstiem sasniegumiem sporta pasākumos, konkursos un kultūras jomā. Tāpat DBT sniegs 100 eiro materiālo palīdzību 50 tehnikuma audzēkņi, kam ir smaga finansiālā situācija, ziemas drēbju iegādei.
Pateicības rakstus par ieguldījumu izglītojamo patriotiskajā audzināšanā saņēma arī vispārējās vidējās izglītības skolotājas Nataļja Leončuka, Natālija Nagle un Ilona Kuņicka, interešu izglītības skolotāja Ilona Kiruka, profesionālās izglītības skolotāji Arnolds Gulbis un Vadims Bogrecs un sporta organizators Juris Ozols. Sveikta tika arī DBT finanšu nodaļas vadītāja Valentīna Košeļonoka, kura 18.novembrī svin apaļu savas dzīves jubileju.
Pasākuma noslēgumā klātesošajiem bija iespēja noskatīties DBT pašpārvaldes veidotu video apsveikumu Latvijai tās simtgadē "Tev Latvija".

 

Sagatavoja Ivars Soikāns

« atpakaļ