Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Izstāžu “Māja. Dzīvoklis 2018” un “Vide un enerģija 2018” apmeklējums

19.10.2018
 

19. oktobrī, projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001, ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi apmeklēja Starptautisko izstāžu centru Ķīpsalā, Rīgā. Būvdarbu (grupu 2-15, 0-15a, 1-15) un siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju (grupu 2-23, 3-23) programmu izglītojamiem bija iespēja pilnveidot savas profesionālās zināšanas, tikties ar nozaru speciālistiem un iepazīties ar nozaru jaunākajiem produktiem un tehnoloģijām, izstāžu “Māja. Dzīvoklis 2018” un “Vide un enerģija 2018” ietvaros.
Izstādē „Vide un enerģija 2018” prezentēja enerģētikas, energoefektivitātes, vides tehnoloģiju un infrastruktūras uzlabošanas risinājumus un atjaunojamās enerģijas resursu efektīvu izmantošanu, kas jaunajiem inženierkomunikāciju tehniķiem palīdzēja izprast sava darba daudzveidību un karjeras iespējas savā profesijā.
Katram bija iespēja iepazīties ar jaunākajām energoefektīvajām tehnoloģijām un izdevīgākajiem risinājumiem – sākot no iekārtām un projektiem lieliem uzņēmumiem un pašvaldībām, un beidzot ar risinājumiem vidējiem un maziem uzņēmumiem un izdevīgiem piedāvājumiem ikvienai mājsaimniecībai. Iespēja tikties ar nozares profesionāļiem un piedalīties izstādes laikā rīkotajos semināros. Noderīgu informāciju par mājokļa apkures regulēšanu varēja uzzināt Elektrum stendā, kur audzēkņus iepazīstināja ar mobilo lietotni “Viedā māja”, ar kuras palīdzību siltumu un patērēto enerģiju mājas var viegli pārvaldīt un pārskatīt attālināti izmantojot viedtālruni. Interesantas sarunas par vides aizsardzību tika aizvadītas pie Latvijas Dabas fonda informatīvā stenda, blakus varēja izpazīties e-mobilitātes stendu „Viedais transports”, ar dažādiem videi draudzīgiem transportlīdzekļiem - elektrovelosipēdiem, elektromotorolleriem, elektromopēdiem, ūdeņraža trolejbusu (āra ekspozīcijā) un e-autobusu.
Izstādē “Māja. Dzīvoklis 2018” izglītojamiem bija iespēja satikt zinošus ekspertus, vērot jaunāko produktu prezentācijas, kā arī apmeklēt nozares seminārus un citus pasākumus, kas palīdzēs būvdarbu programmu audzēkņiem izprast sava nākotnes darba specifiku, uzzināt par karjeras iespējām, aktualitātēm un profesionāļu pieredzi nozarē. Bija iespēja iepazīties ar būvniecības un remonta risinājumiem, ko piedāvāja dažādi uzņēmumi, redzēt interjera iekārtošanas piedāvājumus.
Laiks Ķīpsalas izstāžu hallē tika izmantots ļoti lietderīgi un noderīgi, iegūstot jaunu informāciju, kas var tālāk noderēt katra profesionālajā karjerā. Izstādes un to dažādais klāsts, izglītojamiem šķita ļoti interesants, katram bija savs favorīts no piedāvātajiem uzņēmumu stendiem.

Fotogalerija

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ