Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

"Felikss DBT" triumfē erudīcijas spēlē "100 gadi - 100 jautājumos"

08.11.2018
 

Aizvadītajā nedēļā, 8.novembrī, Daugavpils centra vidusskolā Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) komanda "Felikss DBT" triumfējusi erudīcijas spēlē "100 gadi 100 jautājumos", kurā piedalījās 20 pilsētas izglītības iestāžu komandas.
Kā pastāstīja DBT interešu izglītības pulciņa "Erudīts" vadītāja Nataļja Leončuka, DBT komanda "Felikss DBT" startēja Studentu līgā un, iegūstot 75 punktus, savus tuvākos sekotājus "Шоколадная фабрика DU" apsteidza par 23 punktiem. DBT komandas "Maksims Maksimičs DBT" un "15.tehniķis DBT" ar izcīnītiem 49 un 44 punktiem Studentu līgā ierindojās attiecīgi trešajā un sestajā vietā.  "Felikss DBT" triumfēja arī kopvērtējumā. Dalītās otrās/trešās vietas ieguvēji komandas "6x" un "Даугавпилсские храбрецы" atpalika no "Felikss DBT" par 16 punktiem.
Neskatoties uz to, ka jautājumu sarežģītības līmenis bija augsts, pareizu atbilžu sniegšanai bija nepieciešanas labas faktu zināšanas, jaunieši spēlēja ar lielu azartu un pašatdevi. Vislabāk viņiem veicās jautājumos, kas saistīti ar Latvijas pilsētām, mūziku un dejām. Šajos tematos tika iegūti desmit punkti no desmit iespējamajiem. Pa deviņiem punktiem tika iegūti arī tematos: Latvijas arhitektūra, sports un ievērojamas personas, bet astoņi punkti - ar literatūru un mākslu saistīto jautājumu grupā. Kopumā bija desmit jautājumu grupas pa desmit jautājumiem katrā.
DBT godu komandā "Felikss DBT" aizstāvēja Maksims Tričiņecs (2-15), Armands Morozovs (3-04), Evita Seliša (3-04) un Žans Lukjanskis (2-15), komandas "Maksims Maksimičs DBT" sastāvā - Olga Grigorjeva (2-03), Dita Laizāne ( 2-03), Maksims Maksimovs (2-33)  un Anastasija Želtkova ( 3-03), bet komandas "15.tehniķis DBT" sastāvā - Edgars Ceplis (1-15), Artjoms Bakins ( 1-15), Vladimirs Krasovskis (1-145) un Daņila Golovačs (1-15).
Spēle "100 gadi 100 jautājumos" ir veltīta Latvijas simtgadei un tiek rīkota ar Kultūras ministrijas atbalstu. Tās mērķis ir palīdzēt skolēniem un jauniešiem tuvāk iepazīties ar dzimtās zemes vēsturi un kultūru un audzināt viņos patriotisma jūtas.

Fotogalerija

Sagatavoja Ivars Soikāns

« atpakaļ