Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Pasākums “Gūsti pieredzi!” Knauf Akadēmijā

12.11.2018
 

12. novembrī, Daugavpils Būvniecības tehnikuma programmas “Būvdarbi” audzēkņi viesojās būvmateriālu ražotnē “Knauf”. Projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, pasākumā “Gūsti pieredzi!”, topošajiem apdares darbu tehniķiem bija iespēja piedalīties “Knauf Akadēmijā”.
Pasākumā SIA “Knauf” pārstāvis Andris Veinbergs iepazīstināja ar uzņēmumu, tā darbību, karjeras iespējām, produktiem, ražošanas procesu. Tika dots priekšstats par ēkas būtiskākajām prasībām: mehānisko stiprību un stabilitāti, ugunsdrošību, higiēnu, nekaitīgumu un vides aizsardzību, lietošanu un drošību, vides pieejamību, akustiku, energoefektivitāti, ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu. Liela uzmanība tika piešķirta tieši ilgtspējības tēmai, kura šobrīd visā pasaulē ir ļoti aktuāla, un profesionālajā ziņā noderīga jaunajiem speciālistiem plānojot gan par celtniecības materiālu izvēli būvniecības procesā, gan to, cik videi draudzīgi tie būs ilgtermiņā.
Knauf speciālisti uzsvēra sadarbības starp ražotāju un būvnieku svarīgumu, lai izprastu to, kā ražotājs ir paredzējis sava produkta lietošanu un kā nodrošināt tā garantiju.
Uzņēmuma tirdzniecības pārstāvis Dzintars Šulcs prezentēja ar ēku siltināšanu saistītās darbības: ēku atjaunošanu, siltumizolācijas pielīmēšanas veidus, darba izpildes kvalitāti, produkti un inovācijas nozarē, krāsu un toņu noturība un atstarošanas koeficienti, mikroplaisas, kas rodas apmetumam uzkarstot/atdziestot, krāsu ierobežojumiem un fasādes kopšanu.
Nodarbības turpinājās Knauf Akadēmijas telpās, kur tika novadītas meistarklases un Knauf produktu paraugdemonstrējumi – darbs ar PFT apmetuma iekārtu, špaktelēšanas metodes stūriem un apslēptajam šuvēm, stiprināšana ar tukšumdībeli pie ģipškartona apšuvuma,  dažādu sausās būves materiālu prezentācijas – akustisko, ugunsdrošo, veidošanas, u.c.
Pasākums pilnveido izglītojamo zināšanas par izvēlētās profesijas darba vidi, aktualitātēm, metodēm, karjeras un mācību iespējām “Knauf Akadēmijā”.

Fotogalerija

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ