Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mācību ekskursija uz Rīgas Retro auto muzeju

31.10.2018
  31.oktobrī projekta "Latvijas Skolas soma" ietvaros notika mācību ekskursija uz Rīgas Retro auto muzeju Daugavpils Būvniecības tehnikuma gr.1-23, gr.2-23 un gr.4-02 audzēkņiem kopā ar grupu audzinātājiem Liju Gladeviču, Ināru Simanoviču un Natāliju Nagli.
Audzēkņiem bija iespēja piedalīties divās mācību stundās: fizikā un vēsturē, proti, Muzejpedagogiskās programmas saistībā ar fizikas tēmām: "Motori- veidi, tilpumi, jauda", "Apgaismojumu veidi", "Dzesēšanas sistēmas", ar vēsturi saistītas tēmas: "Senie spēkrati- kara trofejas", "Ražošana Latvijā 20.gs. 30.-40. gados ( velosipēdi, motocikli, auto)".
Retro auto muzejs ir jauns antīko spēkratu muzejs Rīgā. Izstādes ekspozīcijā ir izstādīti ekskluzīvi senie auto un moto eksponāti. Šeit varēja iepazīties ar dažādiem seno spēkratu restaurēšanas procesiem, kā arī spēkratu vēsturi Latvijā. Tika pastāstīts par katru eksponātu - tā vēsturi, tehniskajām īpašībām, restaurēšanas procesu un lietošanas prasībām. Senā tehnika prasa rūpīgu attieksmi pret to, lai tā priecētu arī nākamās paaudzes. Varēja apskatīt dažādus auto - Horch, BMW, Opel, Mercedes-Benz uc., motociklus - Ariel, BMW, NSU uc., no pagājušā gadsimta sākuma, kā arī vēsturiskas pagātnes liecības.
Audzēkņi bija gandarīti ar ekskursijā gūtajiem iespaidiem, kā arī papildināja savas zināšanas mašīnbūvē, kas viņiem noderēs tālākajai profesionālajai izaugsmei.

Fotogalerija


Sagatavoja: audzinātāja Natālija Nagle

« atpakaļ