Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT izglītojamie iepazinās ar profesionāļu karjeras izaugsmes stāstiem

11.10.2018

11. oktobrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā Karjeras nedēļas ietvaros notika pasākums, kura gaitā izglītojamajiem bija iespēja tikties ar tehnikumā apgūstamo profesiju profesionāļiem, dažādu uzņēmumu pārstāvjiem, dzirdēt dažādu cilvēku karjeras izaugsmes stāstus un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Ceļu būves firmas SIA "Binders" pārstāve Inese Kluce iepazīstināja Ceļu būves nodaļā studējošos ar ceļu būvniecības procesu, uzņēmuma veicamajiem darbiem un izaugsmes iespējām tajā. Savukārt SIA “Borg” valdes loceklis Sergejs Skorodihins pastāstīja Būvniecības nodaļā studējošajiem par to, kā pats sācis, kā dibinājis uzņēmumu, kā arī deva padomus, kā kļūt konkurētspējīgiem būvniecības nozarē. 

Uzņēmuma "KMK Auto" valdes loceklis Ruslans Kovaļovs Autotransporta nodaļas izglītojamajiem stāstīja ne tikai par profesionālajām iemaņām, bet arī par personības iezīmēm, kuras ir nepieciešamas darbā ar cilvēkiem - par atbildību, spēju paskaidrot un komunicēt ar cilvēkiem, par sadarbību starp mehāniķi un klientu. Arhitektūras nodaļas studentiem Olga Krumpāne padziļināti stāstīja par arhitektūras tehniķa darbu, par to, cik lielā mērā viņa konkurētspēja darba tirgū ir atkarīga no tā, cik viņš būs uzmanīgs, precīzs un cik ātri spēs paveikt darbu, kā arī dalījās atziņās par to, kā veidot profesionālo karjeru.

Interjera nodaļas studējošajiem bija iespēja tikties ar jauno interjeristi - dizaineri Zaigu Kunčarovu, kura ir nodibinājusi savu uzņēmumu. Viņa izstāstīja savu stāstu, kā pabeigusi Rēzeknes tehnoloģiju akadēmiju, kā nonākusi līdz atziņai, ka ir jādibina savs uzņēmums, nevis strādāt kāda labā, par dažādām grūtībām sava uzņēmuma izveidē un vadīšanā, par dažādiem izaicinājumiem un to, kam jāpievērš īpaša uzmanība. 

Ar Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas nodaļas izglītojamajiem tikās un par viņa vadītā uzņēmuma darbību stāstīja SIA "Daugavpils ūdens" valdes loceklis  Ģirts Kolendo. Savukārt Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma pārstāvis pastāstīja par savu uzņēmumu. Metālapstrādes nodaļas izglītojamajiem bija  iespēja tikties ar "Eastmetal" pārstāvi Arturu Karolu.

Jaunieši tikšanos gaitā interesējās par izpeļņas iespējām uzņēmumos, izaugsmes iespējām, pirmajiem soļiem biznesā, kā arī uzdeva citus interesējošus jautājumus.

Karjeras nedēļas ietvaros, 9.oktobrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika karjeras diena vispārizglītojošo skolu skolēniem “Būvē savu karjeru pats!”. Tehnikumā viesojās dažāda vecuma skolēni sākot no 2.klases līdz pat 10.klasei. Skolēniem bija iespēja dzirdēt par profesijām un nozarēm, ar kurām ir saistītas mācības tehnikumā – autotransporta, ceļu būves, metināšanas, arhitektūras, dizaina, inženierkomunikāciju un būvniecības.

9.oktobrī ar audzēkņi tikās arī dzejnieci Ivetu Ratinīku, kura stāstīja par savu profesionālo darbību un dzeju. Ratinīka dzimusi 1978.gadā Viļānos ir latviešu pedagoģedzejniece, literatūras pētniece, publiciste un politiķe. 2011.gadā izdevusi dzejas krājumu "Rūgts", bet 2018.gadā - "tikko & tikai". 2017.gada jūnijā no Latvijas Reģionu apvienības un partijas "Latvijas attīstībai" kopējā saraksta ievēlēta Rīgas domē.

Karjeras nedēļas ietvaros tika izveidota arī bibliotēkas grāmatu izstāde “Tavai personības izaugsmei un karjerai”.

Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”. Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notika 47 Latvijas pilsētās un novados. 

Fotogalerija


Sagatavoja Ivars Soikāns

 

« atpakaļ