Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT izglītojamie izcīna otro vietu topošu ceļu būves speciālistu konkursā

11.10.2018
 

Daugavpils Būvniecības tehnikuma (DBT) izglītojamo komanda izcīnījusi otro vietu un sudraba medaļu Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) rīkotajā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Ceļu būve”, kas 10. un 11.oktobrī norisinājās Smiltenes tehnikumā.
Jaunieši divu dienu laikā veica gan teorētiskos, gan praktiskos uzdevumus, strādājot komandās. Pirmajā dienā konkursanti ieklāja bruģa segumu uz iepriekš sagatavota pamata un veica teorētisko zināšanu pārbaudījumus. Otrajā dienā konkursanti noteica grunts granulometriju, atpazina ceļu būvē izmantojamās iekārtas un instrumentus, kā arī strādāja ar ģeodēzijas mērījumiem un to aprēķiniem dabā.
Savācot 82,70 punktus DBT komanda, kuru pārstāvēja Edmunds Petkevičs (2-33), Vairis Pastars (3-33) un Mārtiņš Vilcāns (4-33), ierindojās augstajā otrajā vietā, zaudējot pirmās vietas ieguvējiem - Smiltenes tehnikuma komandai vien nepilnus trīs punktus. Trešo vietu un bronzas medaļas saņēma Saldus tehnikuma komanda.
"Jaunieši bija lieli malači, viņi ļoti labi veica uzdevumus, ideāli nokārtoja teorijas testu un tikai dažas sīkas kļūdiņas viņiem neļāva svinēt konkursā uzvaru," atzīst skolotāja Inga Pujate.
DBT topošos ceļu būves speciālistus konkursam sagatavoja skolotāji Juris Buls, Jānis Ancāns un Inga Pujate.
VIAA konkursu rīkoja, lai veicinātu Latvijas profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm. Uzdevumu izstrādē un konkursantu darba izpildes vērtēšanā bija iesaistīti tikai nozares pārstāvji - eksperti.
Paralēli konkursam norisinājās arī seminārs pedagogiem.

Fotogalerija 

Sagatavoja: Ivars Sokāns

 

« atpakaļ