Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mācību ekskursija jaunajiem inženierkomunikācijas tehniķiem!

26.09.2018
 

26.septembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros notika mācību ekskursija uz AS "RĪGAS SILTUMS", Rīgas Motormuzeju Daugavpils Būvniecības tehnikuma topošajiem inženierkomunikāciju tehniķiem (grupa 3-23) kopā ar grupas audzinātāju Nataļju Leončuku un profesionālās izglītības skolotāju Genrihu Zablocki.

Izglītojamiem bija iespēja apmeklēt praktisko nodarbību tehniski radošā darbnīcā "ELEKTROMOTORI” (fizikas novirzienā), Rīgas Motormuzejā, uzzināt vairāk par elektromotoriem un to darbības principiem, un izmantojot iegūtās zināšanas, izveidot savu homopolāro motoru.

Pēc tam audzēkņi devās uz AS "RĪGAS SILTUMS". Uzņēmums jau vairākus gadus aktīvi piedalās profesionālās izglītības pasākumos, kuru mērķis ir iepazīstināt izglītojamos ar siltumenerģētikas inženiera profesiju, radot interesi par profesijas apgūšanu, tādējādi veicinot jaunu un zinošu speciālistu ienākšanu siltumenerģētikas nozares uzņēmumos. Vispirms, notika neliela lekcija par AS “RĪGAS SILTUMS” vēsturi. Audzēkņi uzzināja par to, ka  AS “RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas piegādi nodrošina 365 dienas gadā, 24 stundas diennaktī. Pēc lekcijas ekskursanti apskatīja AS “Rīgas Siltums” inženierkomunikāciju iekārtās, kā arī iepazinās ar turbīnas darbības principu (līdzīga tipa turbīnas pielietotas arī Boeing lidmašīnās). Ekskursijas noslēgumā no AS “RĪGAS SILTUMS” vadības puses tika dāvinātas grāmatas par centralizēto siltumapgādi Rīgā no 20.gs. 50. gadiem līdz mūsdienām, no ogļu lāpstas līdz automātikai”. Ekskursijas noslēgumā tika apmeklēts Rīgas Zoodārzs.

Mūsu audzēkņi, jaunie inženierkomunikāciju tehniķi, bija apmierināti ar ekskursiju, ar lietderīgi pavadīto laiku, kā arī papildināja un nostiprināja savas zināšanas, kas viņiem noderēs tālākajai profesionālajai izaugsmei.

Sagatavoja: 3-23 grupas audzinātāja Nataļja Leončuka


      

« atpakaļ