Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Mana profesija – interjera noformētājs!

08.10.2018
 

Rudenī, Rīga, kā ierasts, kļūst par Baltijas dizaina galvaspilsētu, jo no 5. līdz 7. oktobrim Ķīpsalā notiek Rīgas starptautiskā dizaina izstāde „Design Isle 2018” un „Baltic Furniture 2018” – ievērojamākā mēbeļu, interjera un apgaismojuma risinājumu izstāde Baltijā. Arī šogad izstādē varēja apskatīt Baltijas dizaina uzņēmumu, profesionāļu un studentu rūpnieciskā, modes, vides, interjera, foto un grafiskā dizaina darbus.
Izstādē bija apskatāmas dizaina mēbeles, gaismas ķermeņi, apģērbi un aksesuāri, dzīvesstila produkti u. c. oriģināli dizaina produkti, ko prezentēja Baltijas vadošie dizaineri un dizaina uzņēmumi.
Ar svaigām idejām un neordināriem risinājumiem pārsteidza arī Latvijas dizaina skolu un augstskolu audzēkņi, kas izstādē prezentēja savus diplomdarbus un radošos projektus.
Šogad, pirmo reizi, Daugavpils Būvniecības tehnikuma Arhitektūras un dizaina nodaļas absolventu kvalifikācijas darbu projekti piedalījās konkursā un izstādē “Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2018”. Izstādei un konkursam iesniegtajos darbos, varēja aplūkot mūsu audzēkņu prasmes un iemaņas veidojot interjera projektu. Izstādē aplūkojamie interjera projekti, liecina par augstu mācību programmas konkurētspēju, kā arī absolventu profesionalitāti, kas veidojas mācību procesā – audzēkņu un skolotāju sadarbībā.
Projekta „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, programmas “Interjera noformētājs”, grupu 3-03 un 03c audzēkņiem bija iespēja apmeklēt šīs izstādes, lai pilnveidotu savas profesionālās zināšanas un uzzinātu par aktualitātēm nozarē. Katram bija iespēja satikt profesionāļus no dažādām valstīm – dizainerus, lai gūtu ieskatu par karjeras iespējām, profesionālajiem izaicinājumiem interjera noformēšanā, jaunākajiem produktiem, mēbeļu, interjera un apgaismojuma risinājumiem, ko izmantot savā profesionālajā izaugsmē un karjeras attīstībā. Bija iespēja arī uzzināt par tālākām mācību iespējām pēc tehnikuma absolvēšanas, piedaloties Latvijas dizaina skolu un augstskolu radošo projektu un diplomdarbu izstādēs – prezentācijās.
Pavadītais laiks izstādē bija lietderīgs, gan apskatot jauno dizaineru sniegumus konkursa ietvaros, gan iepazīstot jaunus interjera risinājumus, ko piedāvāja dažādi uzņēmumi.

Fotogalerija

Sagatavoja: profesionālās izglītības skolotāja Valentīna Siņakova, karjeras konsultante Linda Pūdāne

« atpakaļ