Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI “Tīrai Latvijai!”

26.05.2018
 

2018. gada 25. maijā Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi un pedagogi devās uz ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM “Tīrai Latvijai!”. Pasākums notika Baltijā lielākā meža izziņas pasākuma “Latvijas Meža dienas” ietvaros, kas norisinājās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē. Dabas parka jaunākajā daļā – Kurbada zemē laikā no pl. 10.00 līdz 17.00 visu vecumu bērniem un pieaugušajiem bija iespēja iepazīt vairāk nekā 30 meža izziņas pieturas – meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātes. Pasākumā vienkopus pulcējās dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē. 

Pasākuma laikā notika “Zaļās jostas” rīkotā makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!” dalībnieku apbalvošana. Ielūgumu uz pasākumu saņēma arī Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi. Makulatūras vākšanā piedalījās programmas autodiagnostiķis 1-02 kurss, audzinātāja Viktorija Kundziņa – Ruža, kopā savācot 410 kg papīra pārstrādei, visvairāk savācot audzēknim Vladislavam Gusevam, un programmas Apdares darbu tehniķis 4-15 kurss, audzinātāja Natālija Apanoviča, savācot 395 kg makulatūras. Konkursā piedalījās 91 352 bērni un jaunieši no 379 izglītības iestādēm no visas Latvijas, kopā savācot un uz pārstrādi nogādājot 1049,307 tonnas makulatūras, no tām Latgales reģiona mācību iestādes pārstrādei savāca 144,65 tonnas papīra otrreizējai pārstrādei.

Pasākuma laikā notika apbalvošana, koncerts, kurā uzstājās dziedātāji Agnese Rakovska un Miks Dukurs. Aicinot sakopt apkārtējo vidi un nemēslot tajā, atraktīvi uzstājās Latvijas Valsts Mežu tēls Cūkmens.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi dāvanā no SIA “Līgatnes papīrs” saņēma 3 iepakojumus biroja papīra un piezīmju papīra iepakojumu, kā arī brīvbiļetes un ieejas atlaižu kuponus dažādām ekskursijām no citiem konkursa sponsoriem un atbalstītājiem.

Pasākums bija ļoti daudzveidīgs un plašs, dodot iespēju dalībniekam piedalīties aktivitātēs, kas katram likās pašas saistošākās. Lielu gandarījumu pasākuma dalībniekos radīja pārliecība, ka kopā ir iespējams savākt tik lielu daudzumu makulatūras, kas ļauj saglabāt lielu daudzumu koku, kas būtu neieciešami jauna papīra ražošanai.

Fotogalerija

Sagatavoja: pedagogs karjeras konsultants Linda Pūdāne

« atpakaļ