Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Piedalāmies pasākumā “Radi, Rādi, Raidi! 2018”

18.05.2018
 
2018. gada 17. maijā, Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “GORS” norisinājās Latgales profesionālās izglītības iestāžu radošais pasākums “Radi, Rādi, Raidi! 2018”, kurā piedalījās Latgales profesionālās izglītības iestāžu 210 lielkoncerta dalībnieki no 19 dažādiem interešu izglītības kolektīviem, tostarp Daugavpils Būvniecības tehnikums ar solistiem un vokālo ansambli “Celtnieks” un Izglītības programmu īstenošanas vietas “Dagda” ar deju kolektīvu “Avotiņš”. Konkurss notiek katru gadu dažādos Latvijas reģionos. Viens no konkursa mērķiem - iesaistīt profesionālās izglītības iestāžu jauniešus Latvijas jubilejas gadadienas atzīmēšanā, veicinot viņus latviešu tautas tradīciju un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un pilnveidē. Pasākums ir viens no gaidītākajiem profesionāli izglītojošo iestāžu kultūras dzīvē. Jauniešiem tā ir iespēja satikties, prezentēt savu skolu un redzēt citu kolektīvu sniegumu.
Dienas programmā bija mēģinājumi un gatavošanās koncertam, profesionālās izglītības iestāžu prezentācijas, fotografēšanās un lielais koncerts, kur katra mācību iestāde rādīja savus sagatavotos priekšnesumus. 
Pasākuma ietvaros bija iespēja iepazīties ar visu profesionālo  mācību iestāžu piedāvātajām izglītības iespējām. Daugavpils Būvniecības tehnikuma IPĪV “Dagda” konditori bija sagatavojuši cienastu pasākuma dalībniekiem, kas padarīja informatīvo stendu pievilcīgāku visiem pasākuma apmeklētājiem.
Koncertā bija iespēja redzēt gan modes skati, gan mūsdienu dejas, vērot tautas deju ansambļu sniegumu, dzirdēt vokālos, instrumentālos un vokāli instrumentālos ansambļus, solistus un pat kori. Daugavpils Būvniecības tehnikumu pārstāvēja solisti Raivis Fjodorovs un Oļegs Ģermanovičs, kuru priekšnesumi iepriecināja kā žūriju, tā arī visus klātesošos. Īpaši atzinīgi tika novērtēta mūsu ansambļa “Celtnieks” meiteņu prasme uzstāties. IPĪV “Dagda” deju kolektīvs “Avotiņš”  demonstrēja interesantu interpretāciju, izdejojot dziesmu “Auga, auga rūžeņa”. Pasākuma noslēgumā katrai  izglītības iestādei tika uzdāvinātas kopbildes.
Dienas noslēgumā sekoja sadraudzības pasākums starp izglītības iestādēm – diskotēka jauniešiem un kolektīvu vadītāju un pavadošo skolotāju tikšanās ar žūriju un pasākuma organizatoriem. 
Paldies par ieguldīto darbu pedagogiem, kuri sagatavoja audzēkņus šim pasākumam, ansambļa un solistu sagatavošanai – Ilonai Kirukai un deju kolektīva vadītājai Aijai Utkinai. 

Sagatavoja: Pedagogs karjeras konsultants  Linda Pūdāne un audzināšanas daļas vadītāja Nataļja Leončuka
« atpakaļ