Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Lielā uzvara konkursā SkillsLatvia 2018

27.04.2018
   Ir noslēdzies Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia 2018, kurā tika noskaidroti 60 laureāti profesionālo prasmju konkursos. Nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss Latvijā norisinājās jau otro gadu, konkursa moto “Uzvar darītājs!”
Lai noskaidrotu labākos jaunos profesionāļus, konkursanti 2 dienu garumā 25. un 26. aprīlī, demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. SkillsLatvia 2018 jaunie profesionāļi tika godalgoti 18 prasmju konkursos: skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, grafikas dizains, datortīklu administrēšana, mobilā robotika un elektronika, elektriskās instalācijas, inženierkomunikācijas, krāsošana un dekoratīvā apdare, flīzēšana, friziera darbi, ēdienu gatavošana un citos prasmju konkursos.
SkillsLatvia 2018 laikā konkursanti pārbaudīja savas prasmes starptautiskiem standartiem līdzvērtīgos uzdevumos, kuri bija jāpaveic 14 stundu laikā konkurences un pastiprinātas uzmanības apstākļos. Konkursa darba uzdevumi apzināti tika pietuvināti katras profesijas reālajai videi, kurā jauniešiem būs jāstrādā nākotnē.  Tā bija ļoti laba iespēja piedzīvot, kā tas ir – uzsākt un realizēt darbu no nulles līdz beigām.
Daugavpils Būvniecības tehnikums sīvā konkurencē izcīnīja godalgoto zelta medaļu nominācijā “Inženierkomunikācijas”, komandas dalībnieki sacentās Gļebs Jermolajevs un Marks Cukmačs un bronzas medaļu nominācijā ”Flīzēšana”, kuru ieguva Aleksandrs Timofejevs.
Abās konkursa norises dienās notika arī dažādi profesionālo prasmju demonstrācijas un uzziņas pasākumi. Daugavpils Būvniecības tehnikums profesiju paraugdemonstrējumu stendā visus interesentus iepazīstināja ar apdares darbu tehniķa, arhitektūras tehniķa un interjera noformētāja profesijām. Stendos savas profesionālās prasmes radīja Ilona Pavlova, Anastasija Jacina, Raivis Ignatjevs, Maksims.
Apsveicam un lepojamies ar nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia2018 uzvarētājiem: Gļebu Jermolajevu, Marku Cukmaču, Aleksandru Timofejevu!

Izsakām lielu paldies kolotājiem, kas izglītojamos sagatavoja atbildīgajam konkursam: Edgaram Ļehovam, Innai Kolužai, Aleksandram Boginskim, Nikolajam Tukišam, Normundam Bulim!

 

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ