Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Piedalāmies jauno uzņēmēju seminārā

26.03.2018
 

Šī gada 22.martā Daugavpilī notika Latgales reģiona viens no vērienīgākajiem pasākumiem jaunajiem uzņēmējiem “Starta diena”. Šajā seminārā piedalījās mūsu tehnikuma 2-03 grupas “Interjera noformētājs” izglītojamie - Tatjana Abramova, Anastasija Jacina un Viktorija Jevdokimova. Pasākumu rīkoja Attīstības finanšu institūcija ALTUM un uz to tika aicinātas dažadas interesentu grupas – gan jau esošie uzņēmēji, gan tie, kuriem ir biznesa ideja, bet ir bailes uzsākt to; gan arī vidusskolu, tehnikumu un unversitātes studenti. Viņi varēs iedvesmoties no nozares vadošajiem ekspertiem, uzzināt par pieejamo valsts atbalstu savas uzņēmējdarbības uzsākšanai vai paplašināšanai, kā arī nodibināt noderīgus kontaktus, jo varēja individuāli saņemt konsultācijas no vadošajiem ekspertiem vairāk kā no 10 organizācijām: ALTUM, Valsts ieņēmumu dienesta, Uzņēmumu reģistra, Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra, komercbankām, Latgales plānošanas reģiona, Daugavpils universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas u.c.
Pasākumā ikviens interesents varēja uzzināt, kā pārdomāti plānot un finansēt savu ideju, kādas ir visbiežāk sastopamās problēmas uzsākot biznesu. Ar ļoti interesantu, aizrautīgu lekciju “Pārdošana interneta laikmetā-kā atrast savu pircēju un pievērst viņa uzmanību” uzstājās uzņēmuma “Couching and Consulting Group” pārstāvis Edgars Untāns. Ļoti daudz jautājumu tika uzdots par šo nozīmīgo mākslu biznesā, kā pārdošana digitālajā laikmetā.

Seminārā ar uzņēmējdarbības pieredzes stāstiem un vērtīgiem padomiem dalījās Latgales reģiona uzņēmēji:
  • Aivis Ruža, gaļas pārstrādes uzņēmuma “Sātys” īpašnieks, kura ideja izaugusi no desu gatavošanas mājās ģimenes patēriņam, līdz uzņēmumam, kurš šobrīd nodarbina vairāk kā 20 darbiniekus, un pārdod savu produkciju vairākos veikalos.
  • Jevgēnijs Šeršņovs, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Luna Pica” īpašnieks, kura idejas pamatā bija vēlme attīstīt atšķirīgu pieeju ēdināšanas uzņēmuma darbībai Daugavpilī, un kura ir kļuvusi par ļoti populāru jauniešu tikšanās vietu pilsētā.
  • Marika Rudzīte-Griķe,  uzņēmuma “Ar Gaumi” īpašniece, kura ļāva biznesa ideju apskatīt no neierastās puses, to salīdzinot ar mūsu galvu un tajā notiekošajiem procesiem.
  • Vita Pučka, ALTUM Latgales reģiona vadītāja, vēlreiz iepazīstināja ar biznesa ideju, kā to pārdomāti  īstenot, kuru ideju var uzskatīt par dzīvotspējīgu, kā piesaistīt finansējumu, kā plānot, rēķināt izmaksas, kā  veidot reputāciju un tās svarīgumu uzņēmuma attīstībā.

Bija vērts ieklausīties Andra Kucina, LPR Latgales uzņēmējdarbības centra vadītāja, uzstāšanos, par biežāk novērotajiem mītiem biznesa uzsākšanā sabiedrībā.

Semināra dalībnieki iedvesmojās no jaunām idejām, pieredzes un apņemšanos savu biznesa ideju īstenot dzīvē.

Fotogalerija

Rakstu sagatavoja ekonomikas skolotāja Ilona Kuņicka

 

 

« atpakaļ