Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Aktualitātes interjera dizainera darbā

24.01.2018

24. janvārī tehnikumā notika seminārs “Profesionālās kompetences interjera dizainera darbā”, kurā pulcējās interjera dizaina speciālisti, uzņēmumu pārstāvji, augstskolu studenti, audzēkņi, pasniedzēji un pedagogi.
Semināra mērķis – sekmēt profesionalās izglītības pedagogu kompetenču attīstību interjera dizainera projektu izstrādē un tā praktiskajā realizācijā.
Seminārs tika atklāts ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studentu darbu izstādi, kurā tika parādītas interesantas idejas interjera dizaina izstrādei. Izstādi atklāja Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas studiju programmas Interjera dizains direktore Mg.paed., Mg art, Mg. Design Diāna Apele. Diāna pastāstīja, kādi darbi ir redzami šājā izstādē, kā top projekts, kas ir nepieciešams, lai to izstrādātu. D.Apele iepazīstināja visus klātesošos ar studentu veiksmes stāstiem, kas ir saistīti ar Latvijas Dizaina savienības “Gada balva” dizainā saņemšanu. Atzīmēja, ka tā ir liela atzinība, kas stimulē studentus strādāt pie jaunām idejām.
SIA Emma Art interjera dizainers Māris Besakirskis dalījās ar pieredzi, kas saistīta par BIM tehnoloģiju pielietojumu būvniecībā. BIM -"Building Information Modeling" ir būves informācijas modeļa ģenerēšanas un pārzināšanas process, kas mūsdienās ir labi pazīstams daudzās valstīs. BIM var izmantot, lai atainotu visu būves pastāvēšanas ciklu, ieskaitot būvēšanas procesus un telpu ekspluatēšanu. Viegli var sastādīt materiālu kvantitāti un kopējos rekvizītus. BIM palīdz novērst informācijas zudumu, kamēr projekts nonāk no projektētāju komandas pie celtniekiem un ēkas īpašniekiem.
SIA Knauf Tehniskais vadītājs Andris Veinbergs izstāstīja un ar konkrētiem piemēriem parādīja, cik liela nozīme ir būvfizikai dizaina izstrādē.
Semināra praktiskajā daļā visi iepazinās ar interjera iekšdarbu krāsām, jaunajiem produktiem Interior Professional, Nuovanat, to veidiem un īpašībām, ko demonstrāja SIA RILAK pārstāvisVadims Minkevičs. Notika arī trīsdimensiju modeļu izstrāde, izmantojot 3D printeri, ko parādīja SIA Goodman Group pāsrtāvis Ervīns Vingris.
Seminārs deva iespēju pedagogiem un izglītojamajiem tuvāk iepazīt interjera dizainera darba specifiku, izprast BIM tehnologiju pielietojumu projekta izstrādē, iegūt praktisku pieredzi par jaunākajiem apdares darbu produktiem.

Fotogalerija


Sagatavoja Informācijas un metodiskā centra vadītāja Jolanta Savvina 

« atpakaļ