Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Sirsniņdiena

20.02.2018
  Valentīndienu jeb Mīlestības svētkus sabiedrība zina un svin jau vairāk nekā 20 gadus. Parasti šajā dienā tiek sveikti tuvi un mīļi cilvēki. Un tāpēc, 14. februāra rītā, tehnikumā bija manāms dzīvs satraukums. Jau ienākot tehnikumā, darbiniekus sagaidīja pašpārvaldes sarūpētais pārsteigums – groziņš ar sirsniņuzlīmēm dažādās krāsās. Lielā starpbrīža laikā, svinīgi tika atvērts Amora pasts, kurā bija vairāk nekā 30 vēstulīšu – krietni vairāk nekā pagājušogad! Turpat pie galdiem rosījās grupu 3-15 izglītojamie Marianna Tolmačova un Kristina Pankratova, lai interesentiem palīdzētu salikt „Lauzto siržu” puzli.

Gatavošanās svinībām tika sākta jau laicīgi un mūsu izglītojamie aktīvi pieteicās Valentīndienas “Pāru konkursam”, kuros bija paredzēts piedalīties vien 6 pāriem, bet konkursantu skaits šogad pārsniedza iecerēto, un konkursa rīkotāji izlēma dot viņiem iespēju piedalīties lielākam skaitam, kopumā piedalījās 10 pāri.

Valentīndienas svinību kulminācijas pasākums notika tehnikuma aktu zālē, kurā pulcējās mūsu pedagogi un izglītojamie. Pasākumu vadīja grupas 2-04 izglītojamā Ilona Jevsejeva un grupas 1-33 izglītojamais Arturs Andrijevskis. Uz svinībām tika aicināts arī ansamblis „Celtnieks” Ilonas Kirukas vadībā, kas iepriecināja klātesošos ar dziesmām par draudzību un patiesu mīlestību.

Konkursantu spēku, veiklību, atjautību un humora izjūtu vērtēja kompetentā žūrija  - Informācijas un metodiskā centra vadītāja  Jolanta Savvina, Sporta darba organizators Ivans Gaļašs un vispārējās izglītības skolotāja Valentīna Siņakova.
Konkursantu pāri sacentās dažādos konkursos, kuros bija jāparāda sava izdoma, intelekts un veiklība. Viņiem tika piedāvāti šādi konkursi: „Rokdarbniece”, kur jaunietēm vajadzēja parādīt savu saimniecisko māku - pēc iespējas ātrāk un kārtīgāk jāizšuj sirds kontūra; „Radošākais duets” – kur jauniešiem tika dots sarežģīts uzdevums: ar flomastera palīdzību uzzīmēt figūru vai objektu, ko apraksa viņu pāra jaunietes; „Veiklais celtnieks” – pāriem no  koka klucīšiem vienas minūtes laikā vajadzēja uzbūvēt visaugstāko torni. Visatraktīvākais, protams, bija deju konkurss, kurā pāri sacentās veiklībā un izdomā – kā nodejot modernu deju uz neliela avīzes gabaliņa, noturēt līdzsvaru un noturēties ilgāk par konkurentiem. Talkā tik
a ņemtas viltības un triki – meitenes liktas gan padusē, gan turētas uz rokām.... Tam sekoja intelektuālais konkurss, kas salika visus punktus uz „i” jauniešu etiķetes noteikumu zināšanās.
Par uzvaru katrā konkursā tika piešķirts noteikts punktu skaits. Uzvaru guva tas pāris, kurš saņēma vislielāko punktu skaitu. Šogad konkursa 1.vietu ieņēma 10.pāris - Vadims Dorožko un Evita Seiliša. Otro vietu izcīnīja 1.pāris - Vitālijs Borisjonoks un Irina Abramova. Trešo vietu ieņēma 5.pāris - Raimonds Jacina un Virginija Martirosjane.
Pasākumā iesaistījās visi skatītāji, kas bija atnākuši atbalstīt savus grupas biedrus, draugus un paziņas. Viņi piedalījās īpašā konkursā, kurā sacentās ātrumā un veiklībā ar citiem – viena skatītāju rinda centās pārspēt otru sirdsveida balonu lidināšanā. Un tad vēl, pareģojums – kā tādā dienā iztikt bez nākotnes zīlēšanas? Pasākuma vadītāji aicināja klātesošos palūkoties zem savu krēslu apakšas. Tiem, kam veicās atrast sirsniņu, tika pareģots šogad sastapt savu sirdsāķīti, bet tiem, kas palika bez pārsteiguma tika solīts atrast savu otro pusīti nākamajā gadā.
Jautrība sita augstu vilni, un smiekli, liekas, aizskanēja līdz pat ielai, kur nevienaldzīgi garāmgājēji neizpratnē lūkojās uz tehnikuma pusi. Bet zālē – zālē gaiss virmoja no siltiem vārdiem, skaļiem aplausiem un laba vēlējumiem. Jo šeit notika svētki. Svētki par godu īstai draudzībai un patiesai mīlestībai.
Nu tie ir izskanējuši, bet mēs visi vēl ilgi atcerēsimies notikušo ar siltu smaidu un klusu cerību arī nākamgad piedalīties Sirsniņdienas - Valentīndienas izdarībās un svinībās, kas mūsu tehnikumā ir kļuvusi par labu tradīciju.


Fotogalerija 


Sagatavoja latviešu valodas skolotāja Inga Elste un audzināšanas daļas vadītāja Nataļja Leončuka

« atpakaļ