Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Pieminot Vladimiru Visocki

25.01.2018
  Astoņdesmit gadu jubileju 25. janvārī būtu svinējis krievu aktieris un bards Vladimirs Visockis, kurš savulaik bija simtiem miljonu cilvēku elks. Viņa šķietami vienkāršās dziesmas septiņstīgu ģitāras visparastāko akordu pavadījumā daudzi zina un atceras arī mūsdienās. Un joprojām nerimst kaislības ap viņa personīgo dzīvi, kas dažbrīd izvērtusies līdzīga seriālam.

Daugavpils Būvniecības tehnikumā  par godu dzejniekam, aktierim, dziedātājam, viņa dzimšanas dienā, 25. janvārī, notika pasākums 1.-3. kursu audzēkņiem  “Pieminot Vladimiru Visocki”, kurā 1-03 grupas izglītojamā Irina Abramova lasīja dzeju “Es nemīlu”, bet Virginija Martirosjana dzejoli “Par draudzību”.

Pasākumu vadīja 2-02 grupas izglītojamais Vladislavs Peipiņš un 3-15 grupas izglītojamā Marianna Tolmačova, divi radoši, talantīgi jaunieši. No viņu stāsta izglītojamie uzzināja daudz interesantu faktu par Visocka ģimeni, skolas gaitām, daiļradi, dziesmām, par viņa sievu Marinu Vladi, viņa dzīves uzskatiem. Klausītājiem tika piedāvāta prezentācija par Vladimira Visocka dzīvi, arī fragmenti no filmām, kurās galvenajās lomās  bija V.Visockis, tādām, kā “Tikšanās vietu mainīt nevar”, “Augstums, “Dienēja divi draugi”, “Slikts, labs cilvēks” un citas. Video materiālos bija iespēja redzēt kā Visocka dzeju lasa un dziesmas izpilda Krievijas aktieri: Bulats Okudžava, Jurijs Stojanovs. 

Zālē valdīja silta, radošā atmosfēra. Vladimira Visocka dzīves stāsts visiem šķita interesants un aktuāls mūsdienās. Talantīgā aktiera daiļrade nekad nezaudēs savu slavu, tas bija cilvēks, no kura vēl daudzas paaudzes smels dzīves gudrību un patriotismu.

Tehnikuma bibliotēkā tika izveidots informatīvs stends ar Visocka grāmatām, ieskatīties grāmatās varēja ikviens inreresējošais.

Fotogalerija


Pasākuma organizēšanā lielu paldies izsakām DBT bibliotekārei Jeļenai Sokolovai!
Sagatavoja: Krievu valodas skolotāja Viktorija Kundziņa-Ruža

« atpakaļ