Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs sporta organizatoriem un sporta skolotājiem

12.01.2018
 

Divu dienu garumā, 11.-12.janvārī, Daugavpils Būvniecības tehnikums, AMI sporta klubs un Valsts izglītības satura centrs organizēja semināru profesionālās izglītības sporta organizatoriem un sporta skolotājiem. Semināra laikā bija iespēja redzēt meistarklases, ko sniedza sporta skolotāji, dalīties savā pieredzē, kā arī runāt par problēmām, ar kurām nākas saskarties sporta skolotāju darbā.

Pirmā diena seminārā bija ļoti piesātināta. Sākumā semināra dalībniekus uzrunāja AMI sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska. DBT direktores vietniece profesionālās izglītības jomā Oksana Soročina iepazīstināja visus ar galvenajām vadlīnijām tehnikumā attīstībā, deva nelielu ieskatu par īstenojamajām izglītības programmām un stāstīja par nodaļu darbu.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma sporta organizators Ivans Gaļašs pastāstīja par sporta organizāciju tehnikumā un izglītojamo augstajiem sasniegumiem.  

Biedrības “LR profesionālās izglītības iestāžu sporta klubs AMI” valdes priekšsēdētāja I.Bukovska apkopoja rezultātus par 2017./2018. m. g. I pusgadā paveikto un notika arī II pusgadā ieplānoto sacensību saplānošana un noteikšana.

Daugavpils Būvniecības tehnikumā šajā mācību gadā darbību uzsāka kartinga pulciņš, kura vadītājs ir Autotransporta nodaļas vadītājs Konstantins Sarans. Pulciņu pārsvārā apmeklē Autotransporta nodaļas audzēkņi, kuri ar lielu aizrautību izzina kartingu tehnisko pusi un trenējas braukšanā. 2017.gads tehnikuma kartinga komandai bija īpaši veiksmīgs, noslēdzās ar lielā kausa iegūšanu LMT Autosporta akadēmijas sacensībās. Semināra dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar kartinga pulciņa darbu, apskatīt Autotransporta nodaļu, tās aprīkojumu.

Rīgas Tehniskās koledžas izglītības metodiķis Kārlis Klodāns un LR sporta kluba “AMI” sporta organizatore Vaira Mickeviča seminārā uzstājās ar tēmu “Fizioterapija un rehabilitācija. Jaunietes un jaunieši. Sportistu traumas profilakse”.

Tālāk seminārs turpinajās Daugavpils Olimpiskajā centrā, kur notika ne tikai sporta nodarbību teorētisku jautājumu apskate, bet arī praktiskas nodarbības – atklātie treniņi. DOC (Daugavpils Olimpiskā centra) medicīnas centra vadītāja Ilona Andrejeva stāstīja par centra darbu, par tā nozīmi sporta attīstībā pilsētā.

LPF valdes loceklis, LR špagas galvenais treneris Aleksandrs Pļaskins un LPF treneris Ivans Gaļašs stāstīja par nestandarta metodēm nodarbībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, par paukošanu invalīdiem ratiņkrēslos. Tika parādīts atklātais treniņs “Vingrinājumi paukošanas fizisko īpašību attīstīšanai.”

Par tēmu “Basketbola noteikumi, tiesnesības prakse” stāstīja LR kategorijas basketbola tiesnesis Aleksandrs Settarovs, notika atklātais treniņs  “Basketbola speciāltehnikas vingrinājumu pilnveidošana”, kuru vadīja Sieviešu virslīgas basketbola komandas treneri Nikolajs Romanenko, Irina Romanenko.

Otrajā dienā Dugavpils Valsts tehnikumā, daloties ar savu pieredzi, Daugavpils Būvniecības tehnikuma sporta skolotājs Juris Ozols novadīja atklāto stundu “Vingrinājumi fiziskā spēka attīstībai bez  priekšmetiem”, savukārt sertificēta trenere fitnesā ar svarbumbām Nataļja Kokina demonstrēja fitnesu ar svarbumbām. Savā pieredzē dalījās DBT futbola sporta sekcijas vadītājs Vadims Atamaņukovs un parādīja atklāto stundu “Telpu futbola taktiskā apmācība”.

Semināra noslēgumā AMI sporta kluba priekšsēdētāja Irēna Bukovska izvērtēja divu dienu darbu, kurš bija lietderīgs sporta skolotājiem un labi organizēts. Pateicās Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktorei I.Ostrovskai, sporta organizatoram I.Gaļašam un sporta skolotājam J.Ozolam un pasniedza VISC pateicības rakstus par semināra organizēšanu.

Tehnikuma direktore izteica arī priekšlikumus tālākajam AMI sporta kluba darbam un tā attīstībai, novēlēja, lai AMI sporta kluba biedru kļūst arvien vairāk un tajā iestājas visi profesionalās izglītības centri. Visi semināra dalībnieki saņēma apliecības par profesionālo pilnveidi.

Fotogalerija

 

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ