Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Veidojam Ziemassvētku eglītes un sniega bumbas

13.12.2017
  Ziemassvētki ir laiks, kad gribam iepriecināt viens otru, pārsteigt, dāvināt sirsnīgas dāvaniņas, visu sapost. Gaisā virmo satraukums, tāda kā noslēpumainība, apslēptas gaidas. Tuvojas kārtējā gadu mija. Tas ir laiks, kad gaidām Ziemsvētku brīnumu, tāpēc Arhitektūras un dizaina nodaļā pulcējās radoši un svētku iedvesmoti audzēkņi ar savām idejām par telpu noformēšanu svētkiem.
Iecerēt un izveidot svētku rotājumus ir aizraujošs pasākums. Galvenais ir neierobežot savu fantāziju, protams, var jebkādus rotājumus iegādāties veikalā.  Bet ir daudz patīkamāk realizēt savu ideju un izveidot kaut ko oriģinālu pašam. Vainagu sagataves var nopirkt gatavas vai sapīt, savukārt, rotāšanai noder viss, kas izskatās saistošs un interesants.  Kādus materiālus un priekšmetus  izmantot rotājumiem un kā tos kombinēt ir ne tikai gaumes lieta, bet ir jābūt arī zināšanām un prasmām dizaina un mākslas jomā. Galvenais, jau sākotnēji pārdomāt vienojošu stilu, formu, faktūru un krāsu.
Šogad nodaļas audzēkņi nolēma izgatavot Ziemassvētku eglītes un sniega bumbas. Materiālu izvēle var daudzus pārsteigt – siltumizolācijas plēve, lamināta plēve, dārzniecības tīkls, plastmasas glāzītes. Dekorāciju izgatavošanai nepieciešamos materiālus var atrast, vērīgi izpētot būvmateriālu veikalu plauktus. Un tālāk seko ideja! Kā izveidot konstrukciju eglītei, kā sagriezt un stiprināt skuju bārkstis, kā saskavot apaļu sniega bumbu. Kad darbs ir pabeigts, to var dekorēt ar elektrisko spuldzīšu virtenēm un egļu bumbām.
Daugavpils Būvniecības tehnikuma svētku noformējuma veidošanā piedalījās izglītības programmas Interjera noformētājs audzēkņi, grupas 03a, 03b, 03c, 03d. Īpaši liels paldies par ieguldīto darbu ir jāsaka māsām Kristīnai Gureckai un  Irinai Meņkovskai.

Ārā ir ziemas laiks, pūš auksti vēji, bet Daugavpils Būvniecības tehnikumā  ir silti un mājīgi. Kā gadu mijas vēstneši mirdz baltas eglītes un zvaigznes, kas sasilda un priecē ikviena ienācēja sirdi.

Baltus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu Jums novēl Arhitektūras un dizaina nodaļas  audzēkņi un pedagogi!


FotogalerijaSagatavoja: Arhitektūras un dizaina nodaļas vadītāja Ineta Auzāne,
Informācijas un metodiskā centra vadītāja Jolanta Savvina« atpakaļ