Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Bezgalīgās dzīvības simbols

11.12.2017
 

Šī gada 4.decembrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika saviļņojuma pilns pasākums – Adventes vainagu iesvētīšana. 

Advente ir laiks, kad klusām gaidām nākam Ziemassvētkus, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc brīnuma. Šajā laikā ir pieņemts miera un līdzsvara meklējumi sevī. Tas ir laiks, ko cenšamies pavadīt mājās, kopā ar tuvajiem un mīļajiem, ar ģimeni.
Šī tradīcija jau gandrīz divus gadsimtus pastāv Eiropas un citās zemēs. Adventes laiks ir četras nedēļas, kad katrā no tām Adventes vainagā iededz vienu sveci. Tumsu mums apkārt var kliedēt tikai ar uguni. Un četrām svecēm Adventes vainagā ir arī sava nozīme: pirmā tiek saukta par pravieša sveci un tā simbolizē cerību, kas ir Kristus; otrā ir Betlēmes svece, kas aicina uz Pestīšanu; trešā – ganiņu svece, kas simbolizē prieku; ceturtā – eņģeļu svece, kas rāda mums Mīlestību.
Adventes vainagu iesvētīšanai Daugavpils Būvniecības tehnikuma kapelā bija sanākuši gan tehnikuma darbinieki, gan skolotāji, gan izglītojamie, kas piešķīra pasākumam īpašu kopības sajūtu. Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests Andris Ševels uzrunāja visus klātesošos un pastāstīja par Adventes vainaga nozīmi. Vainags nav tikai mājokļa dekors, kas priecē pieaugušos un bērnus, bet tam ir arī dziļa reliģiska un simboliska nozīme. Aplis, ko veido vainags, kopš seniem laikiem simbolizē mūžīgo dzīvi un bezgalību, bet zaļā ir dzīvības krāsa tajā. Adventes vainags ir kā solījums, ka nāks bērns, ko visas tautas gaida un ar savu gaismu un mīlestību uzveiks tumsu, kura klāj zemi.
Tikšanās noslēgumā prāvests Andris Ševels dāvināja izglītojamajiem ne vien laba vēlējumus, bet arī atklātnes, kas viņiem atgādinās par īpašo pieredzi, kas tika gūta šajā pasākumā.

Fotogalerija

Sagatavoja:
interešu izglītības skolotāja Inga Elste,
audzināšanas daļas vadītāja Nataļja Leoncuka.

« atpakaļ