Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Svinam Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienu

23.11.2017
 

16. novembrī, Daugavpils Būvniecības tehnikumā, atskaņojot un kopīgi dziedot valsts himnu, sākās svinīgs pasākums, kas tika veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 99. gadadienai. Tehnikuma aktu zālē pulcējās audzēkņi, pedagogi un darbinieki. Pasākumu vadīja Dita Laizāne un skolotājs Guntars Japiņš.

Tehnikuma direktore Ināra Ostrovska uzrunāja visus sakot: “Mēs esam mūsu valsts dzimšanas dienas priekšvakarā, kad katrā skolā, katrā sabiedriskā vietā tiek atzīmēti šie nozīmīgie valsts svētki”. 99 gadus atpakaļ mūsu vectēvi un vecvectēvi apvienojās, lai varētu īstenot savu sapni, izveidot vienotu Latvijas valsti. Tas nenāca viegli, tās bija cīņas, kurās tika gūta neatkarība. Citējot K.Ulmani: “Mēs nesam atbildību par savu zemi un valsti, mēs nevaram aizmirst galvas, kas par viņu ir noliktas. Cilvēkam nav tiesības dzīvot pasaulē, ja viņš sevi vien atzīst. Visas tautas, nevien viņa personīgā brīvība ir tā, pēc kā vajag dzīties un par ko cīņā iet”, direktore vēlreiz uzsvēro to, cik nozīmīgi ir dzīvot saticīgi visām tautām, būt neatkarīgiem un patstāvīgiem.

Uzrunas noslēgumā I.Ostrovska nolasīja DBT avīzē “Meistars” audzēkņu rakstītos sirsnīgos novēlējumus Latvijai dzimšanas dienā un sveica visus valsts svētos.

Mēs lepojamies ar mūsu Latviju, ar tās bagāto vēsturi, ar skanīgo latviešu valodu. Katru gadu tehnikuma audzēkņi piedalās latviešu valodas diktātu konkursā, arī šogad mums ir konkursa uzvarētāji: diploms par pirmo vietu tika pasniegts grupas 2-02 (autodiagnostiķis) audzēknim Igoram Leibusam, otro vietu ieguva grupas 2-03 (interjera noformētājs),  audzēkne Anastasija Želtkova bet trešo vietu - grupas 2-04 (arhitektūras tehniķis)  izglītojamais Artis Zarāns.

Latvijas ļaudis ir mūsu valsts spēks! Mūsu Dzimtenei ir vajadzīgi zinoši un varoši cilvēki! Mēs ar gandarījumu varam teikt, ka mūsu tehnikumā tādu ir daudz! 11.novembrī tehnikumā tika atzīmēta Lāčplēša diena. Pasākuma ietvaros notika sporta sacensības, kurās piedalījās nodaļu komandas. Audzēkņi sacentās ne tikai spēkā un veiklībā, bet arī zināšanās par Latvijas valsts simboliem un vēsturi.

1.vietu konkursā “Latvijas simbolika un teorētiskās zināšanas Latvijas vesturē” ieguva Arhitektūras un dizaina nodaļas komanda, ka arī Metināšanas un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas nodaļu komanda, 2. vietu – Ceļu būves nodaļas komanda.

1.vietu sporta sacensībās, kas veltītas Lāčplēša diena ieguva Būvniecības nodaļas komanda, 2.vietu - ieguva Autotransporta nodaļas komanda, bet 3.vietu - Metināšanas un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas nodaļu komanda.

Pasākumā vēstures skolotājs Arnolds Gulbis pastāstīja un prezentācijas materiālā paradīja dokumentālus foto kadrus ar vēstures faktiem, kas liecina par Latvijas valsts dibināšanu, par to, cik latviešu tauta bija saliedēta un stipra, cīnoties par neatkarību.

Par godu Latvijas dzimšanas dienai, pasākumā skanēja dzeja un tehnikuma ansambļa izpildījumā tika dziedātas dziesmas, bet noslēgumā lielais tehnikuma kolektīvs apvienojās kopīgā R.Kaupera dziesmā “Mana dziesma”, kas sirsnīgi un vienoti izskanēja ka lepnums par mūsu tautu un zemi.

Fotogalerija


Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ