Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Piedalāmies lāpu gājienā un lentīšu locīšanas akcijā

14.11.2017
  Piedalāmies lāpu gājienā un lentīšu locīšanas akcijā

Novembris Latvijā ir patriotu mēnesis – laiks, kad ar dažādiem kultūras un sabiedriskajiem pasākumiem, tiek svinēta Lāčplēša diena un Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadiena.
Daugavpilī jau tradicionāli notiek lentīšu locīšanas akcija, kurā piedalījās arī Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi un pedagogi. Lentīšu locīšanas laikā, kas nu jau piekto gadu pēc kārtas notiek Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā valdīja rosība. Lokot mazās lentītes Latvijas karoga krāsās, audzēkņi atcerējās tradīcijas, kas saistītas ar Lāčplēša dienas un 18. novembra svinēšanu. Katrs akcijas dalībnieks varēja vēl dziļāk izjust savu patriotismu un piederību valstij. Salokot sarkanbaltsarkano lentīti, veidojas stilizēta skaitļa “11” forma, kas simbolizē 1919.gada 11.novembri, kad tika izcīnīta izšķirošā cīņa pret Bermonta karaspēku.

Sestdien, 11.novembrī, tehnikuma audzēkņi, pedagogi un darbinieki kuplā pulkā pulcējās pie Dubrovina parka, lai piedalītos visu daugavpiliešu kopīgajā lāpu gājienā. Skanot pūtēju orķestrim, kolonna virzījās pa Daugavpils ielām. Tās bija neaizmirstamas sajūtas, kad gājiena dalībnieku lāpu, svecīšu un karogu jūra, kopības sajūtas un garāmgājēju acu skatienu pavadīta, vijās cauri Daugavpils ielām. Tas sniedza patriotisku saviļņojumu un lielu gandarījumu vēl ilgi pēc gājiena noslēguma. Ar gājienu mēs izteicām pateicību Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts.

Noslēdzās gājiens Vienības laukumā, kur visi pilsētnieki, lāpu gājiena dalībnieki, nolika svecītes Latvijas kartes veidolā izveidotajā laukumā, vēlreiz apliecinot savu cieņu pret cīnītājiem par Valsts neatkarību, apliecinot savu piederību šai mazajai valstij pasaulē, bet tik mums visiem mīļai un tuvai, jo tā ir mūsu dzimtene – Latvija!

Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja
« atpakaļ