Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Sirsnīga tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu

31.10.2017
   26.oktobrī Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika tikšanās ar slaveno latviešu rakstnieci Noru Ikstenu. Pasākumu vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta projektu vadītāja Liega Piešiņa. Vispirms Liega uzsāka sarunu ar audzēkņiem, jautājot, kāda ir viņu mīļākā grāmata un, kas viņus pamudināja to lasīt. Audzēkņi mazliet bikli nolaida acis, bet pēc tam, iesaistījās dialogā un labprāt arī stāstīja par izlasīto.

Tad Liega uzsāka sarunu ar rakstnieci un veidojās ļoti interesants un aizraujošs dialogs, kuru visi pasākuma dalībnieki klausījās ar lielu interesi. Rakstnieces karjeras laikā Nora rakstījusi romānus, īsprozu, biogrāfijas un esejas, kā arī strādājusi vairākos laikrakstos, kļūstot par vienu atpazīstamākajām latviešu rakstniecēm. Nora Ikstena aktīvi iesaistījusies valsts kultūrpolitikas veidošanas procesos, bijusi Nacionālās kultūras padomes priekšsēdētāja, Latvijas Literatūras centra valdes priekšsēdētāja. Saņēmusi vairākus nozīmīgus Latvijas mēroga apbalvojumus.

Rakstnieces romāns „Mātes piens” ir kļuvis par šobrīd vispopulārāko grāmatu daudzu lasītāju vidū. Tikšanās laikā rakstniece, pieskārās romānā rakstītajam, kurš pirms dažiem gadiem iznācis apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Šobrīd romāns “Mātes piens” jau ir iztulkots piecās valodās un tas nozīmē, ka daudzās pasaules malās pazīst latviešu rakstnieces daiļradi.

Dialoga laikā tika izteiktas vairākas dzīves gudrības, kas mudināja jauniešus tiekties uz savu mērķi, daudz un dikti strādāt, lai sasniegtu dzīvē augstus rezultātus. Pati rakstniece atzīmēja, ka viņas profesionalā darbība ir rakstniecība, kas arī ir profesija. Tas ir smags darbs, kas prasa atdevi, kad darbs ir uzrakstīts, tad rakstniece jūtas it kā “iztukšota”, jo ir kāda daļiņa atdota citiem. Tikšanās noslēgumā Nora jauniešiem novēlēja būt mērķtiecīgiem un saprast, ka tieši viņi ir tie, kas veido sevi un Latvijas vēsturi.

Izsakām lielu paldies rakstniecei Norai Ikstenai un LNB projektu vadītājai Liegai Piešiņai par jauko un nepiespiesto atmosfēru tikšanās laikā, kā arī Latgales centrālajai bibliotēkai par iespēju tikties ar rakstnieci un tuvāk iepazīties ar viņas daiļradi.

Fotogalerija

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ