Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Tehnikuma izglītojamo darbi iekļauti ceļojošajā izstādē un grāmatā “Jāņu siers”

26.05.2017
  25.maijā Arhitektūras un dizaina nodaļas audzēknes Jeļena Bogdanova, Jeļena Kolesņikova un skolotājs Egons Kivkucāns piedalījās biedrības “Siera klubs” un PIKC “Ogres tehnikums” Latvijas profesionālo izglītības iestāžu radošo darbu konkursa “Jāņu siera ceļš” izstādes atklāšanā.
Biedrība “Siera klubs” sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru “Ogres tehnikums” izsludināja konkursu “Jāņu siera ceļš”, lai veicinātu jauniešu interesi un paplašinātu zināšanas par Latvijas unikālo produktu „Jāņu siers”, par tā gatavošanu, ēdieniem un kulināro mantojumu. Siers ar nosaukumu “Jāņu siers” ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Konkursa ietvaros profesionālo izglītības iestāžu, dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņi tika aicināti dalīties savos personīgajos stāstos caur glezniecību attēlojot “Jāņu siera ceļš”, radot brīvas interpretācijas par siera radīšanas procesu, garšas izjūtām, savas asociācijas par sieru.
Konkursa mērķis bija iesaistīt profesionālās izglītības iestāžu, dizaina un mākslas vidusskolu audzēkņus radošā glezniecības konkursā ar veltījumu Latvijas simtgadei - kulinārajam mantojumam “Jāņu siers”, kā arī iesaistīt jauniešus ceļojošās izstādes radīšanā par “Jāņu siera ceļu” un labāko 20 autoru darbi tiks iekļauti biedrības izdotajā grāmatā “Jāņu siers”, kas tiks iznāks 2017.gada jūnijā. Konkursam audzēkņi tika aicināti iesūtīt radošos glezniecības darbu eļļas, akvareļa, temperas, akrila vai pasteļa gleznojuma tehnikā.
No mūsu tehnikuma konkursā piedalījās Arhitektūras un dizaina nodaļas audzēknes Jeļena Bogdanova, Jeļena Kolesņikova, Anna Jureviča un Jūlija Kanto.
Konkursa darbus vērtēs žūrija, kuras sastāvā darbojās tēlotājmākslas profesionāļi, nozares uzņēmēji un biedrības “Siera klubs” pārstāvis. Rezultātā J.Bogdanovas un J.Koļesņikovas darbi tika iekļauti ceļojošajā izstādē, bet A.Jurevičas un J.Kanto grāmatā “Jāņu siers”.
Apsveicam audzēknes ar veiksmīgi veidotiem darbiem!

   
 

Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ