Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Ekskursija dienesta viesnīcas audzēkņiem

26.05.2017
  10. maijā dienesta viesnīcas iedzīvotāji devās ekskursijā uz Rīgu. Tā bija pārsteigumu pilna diena, ceļā ap Līvāniem sāka snigt sniegs.
Pirmais pieturas punkts bija “Motormuzejs” pēc rekonstrukcijas, kur mēs iegājuši pa plašajām virpuļdurvīm,  noskanējām savas biļetes ar baltu retro auto uz tām un iegājām fantastiskā zemē ar retro automobiļiem, motocikliem, sacīkšu vāģiem un radioaparātiem. Tur bija iespēja kaut ko pagriezt, aptaustīt, virtuāli pabraukt gar Kremļa pili Brežņeva automobilī, piedalīties virtuālajās sacīkstēs. Tur mēs “izvēlējāmies katrs sev neaizmirstamus braucamos dažādās valstīs ražotus, visādās krāsās un katram noskatot dažādu dizainu.  Mums tur ļoti patika.
Pēc pusdienām atpūtas  centrā “Lido”, mēs braucām uz Vecrīgu, kur apmeklējām “Kara muzeju” kurš mājo Pulvertornī. Tur mēs redzējām foto no 1. un 2. Pasaules kara laikiem un salīdzinājām virsnieku formastērpus tad un tagad, ieročus, avīzes, cilvēkus. Skatot to visu , pārdzīvojām par bērniem ar basajām kājelēm, par sievietēm kurām tie mira badā, par veciem cilvēkiem kuri palika bez mājām. Tas bija diezgan smagi, bet mūsējie zēni un meitenes visu īsti nesaprata. Bet ir arī  labi!
Pēc Kara muzeja apmeklējuma, nedaudz iepazināmies ar Vecrīgu. Redzējām Prezidenta pili, Melngaiļa namu, Doma laukumu un Doma baznīcu, Rātslaukumu, radio namu  un Brīvības pieminekli, protams, arī Laimas pulksteni.
Mums iznāca laiks atvilkt elpu Basteja skvērā un tad doties uz mūsu autobusu. Krastmalā audzēkņus sagaidīja šoferis, kurš nogurušus, bet apmierinātus un priecīgus mūs pārveda mājup, kur arvien spīdēja saule un bija silti.

Fotogalerija

Sagatavoja: Zigrīda Silicka
Dienesta viesnīcas skolotāja 

« atpakaļ