Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Dzejas pēcpusdiena - konkurss "Dzeja, kas iedvesmo"

13.05.2017
 

12. maijā mūsu tehnikumā notika dzejas pēcpusdiena-konkurss, kas jau ir kļuvusi tradicionāls.
Maijs ir bagāts ar svētkiem, tāpēc tika ierosināta konkursa tēma «Dzeja, kas iedvesmo». Emocionāli smalkjūtīgi, sirsnīgi audzēkņi lasīja dzejoļus par mīlestību pret māti, pret dzimteni, pret mīļajiem. Skanēja gan autora vārsmas (Valērija Mošāne), gan dzejoļi, kļuvuši par klasiku. Jānis Šeršņovs lasīja Annas Rancānes dzejas rindas latgaliešu valodā. Studenti uzdzirdēja Borisa Pasternaka "Ziemas nakts" un Marinas Cvetajevas "Man patīk" dzejoļus M. Žuromska un A. Šiškovas izpildījumā, kā arī romances ar tiem vārdiem. D. Jurkjans lasīja Vladimira Visocka dzejoli "Man nepatīk", un pēc tam klātesošie dzirdēja šo pašu dzejoli autora izpildījumā.
Tā kā žūrijai bija ļoti grūti noteikt uzvarētāju, tāpēc izrādījās divas pirmās vietas, divas otrās un divas trešās vietas, bet pārējie dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos. Visi saņēma balvas ar tehnikuma simboliku. Simpātiju balvu saņēma Jānis Šeršņovs un Anastasija Želtkova.

Konkursa rezultāti:

1.vieta Anna Jureviča (1-04), Vladislavs Peipiņš (1-02).

2.vieta Marianna Tolmačova (2-15), Dmitrijs Jurkjans (2-33).

3.vieta Valērija Mošāne (1-03), Marks Žuromskis (1-02).

Pateicības saņēma: Anastasija Želtkova (1-03), Jānis Šeršņovs (2-33), Aleksandra Šiškova (3-01), Anastasija Kaķīte (2-04).

Skolotāja Aneļa Baltoviča sagatavoja konkursa dalībniekus, bibliotekāre Jeļena Sokolova sniedza tehnisko un muzikālo atbalstu, kas padarīja pasākumu īpaši sirsnīgu.
Paies gadi un ceram, ka audzēkņiem paliks atmiņā šīs dzejas pēcpusdienas un mīļākas dzejas rindiņas, kādas viņi varēs kādu dienu lasīt vai nu saviem mīļotajiem vai saviem bērniem.

Fotogalerija


Materiālu sagatavoja A.Baltoviča, J.Sokolova 

« atpakaļ