Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Profesionālās meistarības konkursā ceļu būves profesijā „Jaunais Profesionālis 2017” iegūta godalgotā 2.vieta

01.05.2017
 
Divu dienu garumā, 27.–28.aprīlī, norisinājās profesionālās meistarības konkurss ceļu būves profesijā „Jaunais Profesionālis 2017”, kurš šogad notika Saldus tehnikumā. Konkursā varēja piedalīties jaunieši, kas apgūst 3. profesionālās kvalifikācijas līmeņa Ceļu būvtehniķa profesiju un ir vecumā līdz 24 gadiem.

Konkursā piedalījās trīs izglītības iestādes: PIKC „Saldus tehnikums” PIKC „Daugavpils Būvniecības tehnikums” un PIKC „Smiltenes tehnikums”, no katras skolas pa divām komandām, komandas sastāvā divi izglītojamie no 1. un 2.kursa. 
No Daugavpils Būvniecības tehnikuma konkursā piedalījās Mārtiņš Vilcāns, Jānis Šeršņovs, Konstantīns Škuratovs, Pēteris Sadovskis.
Konkursa dalībnieku paveikto darbu vērtēšana notika septiņu pozīciju ietvaros, viens no tiem mājasdarbs, jāsagatavo prezentācija par tēmu „Būvdarbu tehnoloģijas – atbilstoši konkursa uzdevumiem”. Šajā uzdevumā divi no mūsu puišiem: Pēteris un Jānis saņēma augstāko vērtējumu starp visiem dalībniekiem.
Nākamais uzdevums - teorētisko zināšanu pārbaude testa veidā un pieci uzdevumi saistīti ar praktisko iemaņu un prasmju vērtēšanu: auklas novilkšana, augstuma atzīmju atlikšana, tranšejas, salnoturīgā slāņa sagatavošana, šķembu kārtas ieklāšana, betona apmaļu iebūvēšana.
Mūsu puiši centīgi un atbildīgi veica visus uzdevumus, kopvērtējumā M.Vilcāns un J.Šeršņovs ieguva godalgoto otro vietu starp 12 konkursa dalībniekiem, bet skolu komandu kopvērtējumā:

1.vieta ir PIKC “Saldus tehnikums”,
2.vieta ir PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums”,
3.vieta ir PIKC “Smiltenes tehnikums”.

Konkursa uzvarētāji tika apbalvoti ar diplomiem un pateicības rakstiem, medaļām un atbalstītāju sagādātām balvām. Konkursa atbalstītāji: Biedrība “Latvijas ceļu būvētājs”, SIA “Sinots”, SIA “IMU birojs”, SIA “ACO”, SIA “CBS IGATE”, SIA “RAMIRENT Baltic”, SIA “Strabarg”, PICK “Saldus tehnikums” u.c. atbalstītāji.
Paldies mūsu konkursa dalībniekiem un skolotājiem, it īpaši Ceļu būves nodaļas vadītājai Ingai Pujatei, kas sagatavoja izglītojamos konkursam.

Apsveicam un lepojamies ar godam izcīnīto 2.vietu!

Fotogalerija


Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja
« atpakaļ