Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Konference “Veselības veicināšana izglītības iestādē”

28.04.2017
  2017.gada 27.aprīlī Profesionālās izglītības kompetences centrā „Daugavpils Būvniecības tehnikums” notika konference izglītības iestāžu ārstu palīgiem, medmāsām un medicīnas iestāžu galvenajām māsām un virsmāsām “Veselības veicināšana izglītības iestādē”.
Piedalīties konferencē tika aicināti medicīnas darbinieki no visa Latgales reģiona. Atsaucība bija liela, tas nozīmē, ka konferencē pieteiktās tēmas interesēja medicīnas darbiniekus. Konferenci atklāja un visus klātesošos uzrunāja tehnikuma direktore Ināra Ostrovska, uzsverot lielo medmāsu un ārsta palīgu nozīmi izglītības iestādē.
Kā pirmais referents, ar tēmu „Veselības aprūpe”, uzstājās Nacionālā veselības dienesta Latgales nodaļas vadītājs Jānis Pitrāns. Savā stāstījumā akcents tika likts uz dažādiem faktiem, kas skar Latgales reģiona veselības pakalpojumu nodrošināšanu, kā arī, kas ir jāzina bērnu vecākiem par veselības pakalpojumu pieejamību Latvijā un ārpus tās robežām. 
Alla Rudzinska, Veselības inspekcijas Latgales nodaļas inspektore, stāstīja par higiēnas prasībām izglītības iestādēs un uzraudzības pakalpojuma grozījumiem, minot arī konkrētas situācijas, kas var skart gan skolu, gan pirmskolas izglītības iestādes.
Par veselības veicināšanas pasākumiem izglītības iestādē runāja Ruslans Bespjatijs, Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes Veselības veicināšanas koordinētājs. Viņš stāstīja, kādi pasākumi tiek veikti Daugavpils izglītības iestādēs, kā tas veicina izglītības iestādēs veselīgu dzīvesveidu un nodrošina dažādu programmu darbību skolās.
Svarīga tēma, kas skar jebkuru sabiedrības locekli, ir veselības veicināšana darba vietās, par kuru sīkāk stāstīja Kristīne Znotiņa-Seņkoviča, Latgales reģionālās Valsts darba inspekcijas vecākā inspektore. Tika parādīts videomateriāls, kas uzskatāmi demonstrēja, kādas situācijas gadās skolā, kā bieži nejaušības dēļ var gūt smagu traumu gan skolotājs, gan skolēns. Tāpēc ir jāseko darba drošības pasākumu ievērošanai, lai jebkurā sabiedriskā vietā mēs būtu pasargāti no traumām un nelaimes gadījumiem.
SIA "Chemi Pharm Group" produktu grupas vadītājs Salvis Rostoks stāstīja par noteikumiem un higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām Nr. 104.
Katrā izglītības iestādē ir jāvērš uzmanība, lai tajā darbotos kvalificēti speciālisti, tāpēc par tēmu „Sertifikācijas un resertifikācijas process” stāstīja Olga Pavlova - PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” ārsta palīgs, ambulatorās aprūpes māsa. Savā stāstījumā Olga konferences dalībniekus iepazīstināja ar visiem nepieciešamajiem procesiem un dokumentiem, kas skar medicīnas māsu sertifikāciju un resertifikāciju.
Konferencē uzstājās Jurijs Stičinskis, PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” psihologs, kas runāja par pusaudžu emocionālo veselību, par izglītības iestādē veicamajiem pasākumiem, kas nodrošina un veicina šo procesu. Pēdējā laikā arvien biežāk sabiedrībā mēs sastopamies ar emocionāla veida problēmām, it īpaši pusaudža vecumā. Veicot noteiktu pasākumu kompleksu izglītības iestādē, mēs varam palīdzēt daudziem bērniem atrisināt sarežģītus jautājumus, ar kuriem diemžēl viņi netiek galā.
Konferences noslēgumā dalībniekiem bija iespēja apskatīt tehnikumu, iepazīties ar mācību iestādes medicīnas kabineta aprīkojumu un tā darbību.

Fotogalerija

Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja
« atpakaļ