Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Noteikti labākie profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017

25.04.2017
  No 20. - 22. aprīlim Ķīpsalas izstāžu centrā norisinājās Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss SkillsLatvia. Konkursa moto "Uzvar darītājs!". Konkurss  notiek projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Konkurss ne tikai izceļ labākos profesionālo izglītības iestāžu audzēkņus un viņu prasmju kvalitāti, bet ir arī unikāla iespēja plašākai sabiedrībai pārliecināties, cik mūsdienīga, kvalitatīva un aizraujoša ir profesionālā izglītība Latvijā.

Meistarības konkurss SkillsLatvia 2017 ir pirmais šāda līmeņa notikums Latvijā, kas vērsts uz profesionālo izglītību un aktualizē tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū. Pasākumā vienuviet satikās profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi, viņu mācībspēki, darba devēji un arī topošie audzēkņi, kuri vēl tikai domā par savu iespējamo profesiju.

Trīs dienās 96 konkursanti cīnījās par medaļām, izpildot starptautisko profesionālās meistarības konkursu standartiem līdzvērtīgus uzdevumus kādā no 16 profesijām - datorsistēmu tehniķis, web lapu izstrādātājs, skatlogu noformētājs, grafiskais dizainers, apģērba dizainers, apģērba izgatavotājs, frizieris, pavārs, viesmīlis, mobilās robotikas tehniķis, galdnieks, mēbeļu galdnieks, elektrisko instalāciju tehniķis, sausās būves tehniķis. Savukārt no PIKC „Daugavpils Būvniecības tehnikums ” uz konkursu devās izglītojamie, kas sacentās meistarībā flīzētāja un krāsotāja profesijā.

Kopumā tika noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās. Profesionālo izglītības iestāžu kopvērtējumā, iegūstot visvairāk 1.-3. vietas, vislabākās prasmes parādīja un deviņas godalgotas vietas ieguva Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi, otrajā vietā ar 8 godalgotām vietām ierindojās Liepājas Valsts tehnikums, savukārt trešo vietu ar trim godalgotām vietām dala Daugavpils tehnikums, Rīgas Valsts tehnikums un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola. 

Konkursantu sniegumu vērtēja savas jomas profesionāļi – konkursa vērtēšanas komisija, kurā bija gan mācībspēki, gan darba devēji, gan eksperti ar starptautisko
konkursu vērtēšana pieredzi. Konkursantu darba vietas Ķīpsalas izstāžu centrā tika aprīkotas atbilstoši uzdevuma prasībām.

PIKC „Daugavpils Būvniecības tehnikums” krāsotāja profesijā, kurā tehnikumu pārstāvēja Mareks Krauklis, ieguva godalgoto 3.vietu, bet flīzēšanā Aleksandrs Timofejevs ieguva 4.vietu.

Sakām paldies mūsu audzēkņiem par piedalīšanos konkursā un skolotājiem par ieguldīto darbu izglītojamo sagatavošanā un ceram, ka nākamajos konkursos parādīsim augstākus rezultātus!

Materiāls apkopots pēc http://www.viaa.gov.lv

Fakti par SkillsLatvia

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ