Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

2.starptautiskās jauktās mobilitātes aktivitāte profesionālās izglītības izglītojamajiem

06.04.2017
 

Divu nedēļu garumā no 28.marta līdz 6.aprīlim Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika Erasmus+ 2.starptautiskās jauktās mobilitātes aktivitāte profesionālās izglītības izglītojamajiem. Projektā piedalījās trīs valstu profesionālās izglītības skolu izglītojamie: Utenas Reģionālā profesionālā apmācības centra (Lietuva) audzēkņi ar skolotāju Ramunu Ivoni, 5. Grācas reģionālās profesionālās vidusskolas audzēkņi ar skolotāju Johannu Hasenhutlu un PIKC „”Daugavpils Būvniecības tehnikums” audzēkņi ar skolotāju, Būvniecības nodaļas vadītāju Aleksandru Boginski, projekta sadarbības partneris un atbalstītājs ir SIA KNAUF.
Mobilitātes uzdevuma ietvaros visu valstu izglītojamie veidoja Knauf CUBO sistēmu, proti, telpa telpā, kas ir Knauf jaunums, kuru mūsdienu būvniecībā izmanto noteiktos nolūkos, piemēram, ja ir nepieciešamība lielā telpā veidot nelielu slēgtu telpu. Uzdevums nebija viegls, tas prasīja noteiktas zināšanas un pieredzi būvniecībā, bet visi izglītojamie ar to tika galā. Viss noritēja draudzīgā atmosfērā, kur arī skolotāji kontrolēja konstrukciju izveides procesu un līdztekus arī konsultēja. Patīkami redzēt, ka dažādu valstu izglītojamie zināšanās un profesionālajās prasmēs ir ļoti līdzīgi.
Izglītojamie papildus galvenā uzdevuma veikšanai piedalījās organizētajās ekskursijās, pasākumos un daudzās citās aktivitātēs. Jaunieši apmeklēja Daugavpils pilsētas nozīmīgākos vēstures objektus, iepazīstot tuvāk pilsētu, Daugavpils Olimpisko centru, Boulinga centru „Orange”, kur piedalījās dažādās aktivitātēs. Tika organizēta ekskursija uz pasakaino leļļu karaļvalsti Preiļu leļļu muzejā, kur bija iespēja ne tikai apskatīt muzeja eksponātus, bet arī pielaikot dažādu laika periodu tērpus. Aglonas maizes muzejā tika izbaudīts latgaliešu nacionālais ēdiens. Rēzeknē tika apmeklēta Latgales vēstniecība „Gors”, apskatīta pazīstamā tēlnieka Gļeba Panteļejeva personālizstāde „Latgales rapsodija”, apskatīts Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs”, kā arī iepazīta Latgales sirds pilsēta Rēzekne, apskatot tās vēsturiskos objektus. Notika arī brauciens uz Rīgu, Rīgas laku un krāsu rūpnīcu, kas ir viena no vecākajām rūpnīcām Latvijā, kas izsenis ražo būvniecībai nepieciešamos materiālus, kā arī tika apmeklēts SIA Knauf Latvija un noslēgumā - ekskursija pa Vecrīgu un svētku vakariņas atpūtas centrā Lido.
Piesātinātā programma ļāva triju valstu jauniešiem tuvāk iepazīt vienam otru, dalīties emocijās, galvenais gūt pieredzi savstarpējā dialogā un meistarībā.
Izsakām lielu paldies PIKC DBT Stratēģiskās attīstības un projektu daļai un tās vadītājai I.Bakšai par pārdomāto un labi organizēto 2.starptautiskās jauktās mobilitātes aktivitāti profesionālās izglītības izglītojamajiem.

Fotogalerija

Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ