Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Tuvojoties Lieldienām tiekamies ar Daugavpils draudžu prāvestiem

12.04.2017
  Lieldienas - gaišākie pavasara svētki, Tas ir laiks, kad mēs ieklausāmies savā sirds balsī, sakām labus vārdus saviem draugiem un tuviniekiem, darām labus darbus. Lieldienas ir kristiešu svētki, kad piemin Kristus augšāmcelšanos, svētki, kas ir saistīti ar kristīgo vērtību apzināšanos. 

Lieldienu svētku ietvaros Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika vairākas tikšanās ar mācītājiem - Daugavpils Jēzus Sirds Romas-katoļu draudzes prāvestu  Andri Ševelu, vikāru Dmitriju Artjomovu un Hmelnickas (Ukraina) draudzes vikāru Nikolaju Beljačevu, Daugavpils svēto kņazu mokucietēju Borisa un Gļeba katedrāles prāvesta pienākumu izpildītāju Dionīsiju Gorjunovu un Daugavpils – Rēzeknes eparhijas pārvaldes Izglītības un katehizācijas nodaļas vadītāju priesteri Aleksandru Jukimoviču.

Tikšanās laikā priesteri veidoja dialogu ar audzēkņiem, skaidroja lielā gavēņa un Lieldienu nozīmi, atzīmēja, ka gavēņa laiks pirms Lieldienām ir periods, lai pārdomātu savu garīgo dzīvi, iemācītos nenosodīt, piedotu citiem. Priesteri savās sarunās aicināja padomāt par to, ko mēs varam darīt citu cilvēku labā. Audzēkņi uzdeva daudz jautājumus par dzīves jēgu, un par to, kā atrisināt dažādas problēmas, kā atrast atbildi uz sarežģītiem jautājumiem.

Tādas tikšanās palīdz jauniešiem būt tikumiskākiem un garīgi bagātākiem. Izsakām pateicību prāvestiem par iespēju tikties ar jauniešiem un skolotājiem un runāt par garīgām vērtībām!

Fotogalerija


Sagatavoja: Natalija Leončuka
Audzināšanas daļas vadītāja

« atpakaļ