Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Ekskursija uz Zemessardzes 34. Artilērijas bataljonu

24.03.2017
  Šī gada 24.martā tehnikuma audzēkņi devās ekskursijā uz Zemessardzes 34. Artilērijas bataljonu. Ekskursijas  mērķis bija iepazīties  ar Latvijas aizsardzības iespējām un to stiprināšanu. 

Latvijas Republikas Zemessardze ir lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Ekskursijas sākumā tika rādīta prezentācija, kuras ietvaros audzēkņi  tika iepazīstināti ar Zemessardzes 34. Artilērijas bataljona uzdevumiem un spējām, kā arī tika informēti par Zemessardzi un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem kopumā. Interesentiem tika piedāvāts kļūt par zemessargu kandidātiem, lai jau pēc dažām nedēļām varētu uzsākt apmācības. Bija interesanti uzzināt, ka zemessargi savus pienākumus veic no pamatdarba brīvajā laikā.

Audzēkņi uzzināja, kā var pieteikties brīvprātīgajam darbam un profesionālajam dienestam, kādas iespējas un priekšrocības sniedz dienests utt. Tika veikta bataljona  ieroču demonstrēšana. Pēc ieroču demonstrēšanas viesiem bija iespēja redzēt, kā jaunie zemessargi deva zvērestu kalpot Latvijai:

“Es, uzņemoties zemessarga pienākumus un apzinoties atbildību savas tautas un likuma priekšā, zvēru būt uzticīgs Latvijas Republikai, tās Satversmei un likumīgajai valdībai, netaupot spēkus, veselību un dzīvību, sargāt Latvijas valsti un tās neatkarību. Apsolos pēc labākās sirdsapziņas veikt zemessarga pienākumus, bez ierunām pakļauties militārajai disciplīnai, vienmēr pildīt savu komandieru pavēles un rīkojumus atbilstoši Latvijas Republikas likumiem.”

Prasības uzņemšanai ZS var skatīt www.zs.mil.lv

Fotogalerija
Sagatavoja: Nataļja Leončuka Audzināšanas daļas vadītāja un
Edgars Balulis pašpārvaldes sporta organizators 

« atpakaļ