Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Starptautiskā Sieviešu diena PIKC DBT

08.03.2017
  2017. gada 8. martā PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā notika Starptautiskajai Sieviešu dienai veltīts pasākums.  
Starptautiskā sieviešu diena 8. martā tiek atzīmēta daudzviet pasaulē, arī Latvijā kopš 2008. gada tā ir noteikta par atzīmējamu dienu. Tomēr daudzi nezin, ka šie svētki radušies caur daudziem protestiem, demonstrācijām un nemieriem, savijoties politikai, sociālismam un sieviešu tiesību kustību pārstāvju centieniem.
Šo svētku pirmsākumi meklējami vairāk nekā pirms 100 gadiem. Iesākumā tie nebija izveidojušies kā sieviešu sumināšanas un slavināšanas diena, bet gluži pretēji – kā sieviešu protests par viņu tiesību neievērošanu.
Vēsturniekiem gan nav izdevies rast pierādījumus, taču leģenda vēsta, ka 8. martu kā sieviešu solidaritātes dienu cīņā par sieviešu tiesībām sākuši svinēt pateicoties 1857. gada 8. marta notikumiem Ņujorkā. Kad tekstilrūpniecības strādnieces devās ielās, lai paustu protestu pret zemajām algām, pārlieku garo darba dienu un smagajiem darba apstākļiem.
Mūsu tehnikumā notika sirsnīgs pasākums veltīts Sieviešu dienai. Patīkamu priekšnesumu sniedza tehnikuma vokālais ansamblis “Celtnieks”. Apsveikuma vārdus sievietēm izteica A. Bogačovs, S.Plonišs, A. Boginskis, I. Gaļašs,  G.Zablockis un tehnikuma pašpārvaldes zēni. Tehnikuma sievietes un meitenes tika sveiktas ar ziediem un laba vēlējumiem.
Materiāls sastādīts pēc www.travelnews.lv

Sagatavoja: skolotāja Valentīna Siņakova
« atpakaļ