Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Latviešu valodas pēcpusdiena “Vārdi zīmēs un simbolos”

09.03.2017
  Ir teiciens, ka drošs prāts un gudra galva ir panākumu atslēga dzīvē daudzām lietām. Šoreiz erudīcija, prāts, zināšanas lieti noderēja izglītojamajiem 15. vidusskolas organizētajā latviešu valodas pēcpusdienā “Vārdi zīmēs un simbolos”. Šis konkurss ļāva uz valodu paskatīties citā gaismā – valoda nav tikai saziņas līdzeklis, bet tā ir zīmju un kodu sistēma.

Pasākumā, kurš notika 9. martā, piedalījās 8 skolas: Daugavpils 17. vidusskola, Daugavpils Centra vidusskola, J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils 16. vidusskola, Daugavpils 13. vidusskola, PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikums, Daugavpils Krievu vidusskola – licejs, Daugavpils 15. vidusskola.

Valodas pēcpusdienā dalībniekiem tika piedāvāti 4 konkursi, savukārt konkursu starplaikos komandas varēja nopelnīt papildpunktus dažādos izklaides uzdevumos.

Šķiet, ka visinteresantākais konkursa uzdevums bija katrai simbolu četrrindei piemeklēt atbilstošu tautasdziesmu. Varēja just konkursa dalībnieku azartisko noskaņojumu un spēles garu, veicot šo uzdevumu. Visas komandas vēlējās iesaistīties arī izklaides uzdevumā “Mēles mežģi”, kur skolēnam vajadzēja bez kļūdām izlasīt piņķerīgu vārdu virknējumu. Pēc šī izklaides uzdevuma varēja secināt, ka skaista tā mūsu valoda, bet sarežģīta gan. Dažkārt tik sarežģīta, ka reizēm paši sapinamies meistarībā.

Kā jebkurā konkursā, arī šajā bija tie, kam veicās labāk, un tie, kam nedaudz pietrūka spēka, izturības un arī veiksmes. Erudītākie un zinošākie šoreiz bija skolēni no Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja – viņiem 1. vieta. Savukārt 2. vietā ierindojās PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikuma un Daugavpils 16. vidusskolas skolēnu komandas. Daugavpils 13. vidusskola pasākumā ieguva 3. vietu.

PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” komandas sastāvs: Anastasija Želtkova gr. 1-03, Andris Daļeckis gr. 1-02, Igors Leibuss gr. 1-02, Armands Morozovs gr. 1-04.

 

Apsveicam mūsu tehnikuma komandu!

Materiāls apkopots izmantojot https://vsk15.lv.

Fotogalerija

 

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ