Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Dienesta viesnīcā dzīvojošo ekskursija uz Daugavpils Vienības namu

09.03.2017
  Šī gada 13. februārī PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums ” dienesta viesnīcā dzīvojošie audzēkņi devās ekskursijā uz Daugavpils Vienības namu. 
Vienības nams ietilpina sevī daudz dažādas sabiedriskās iestādes. Šobrīd Vienības namā atrodas Daugavpils teātris, Latviešu kultūras centrs, Latviešu māja, Tūrisma informācijas centrs, Latgales Centrālā bibliotēka, ASV informācijas centrs, banka, grāmatnīca, kafejnīca, fitnesa klubs u.c.
Ekskursijas laikā tika apskatīta latviešu tautastērpu izstāde, kur izvietoti apskatei tērpi no dažādiem novadiem. Ekskursijas vadītāja Laima iepazīstināja audzēkņus ar tautastērpiem, ar to izgatavošanas materiāliem, un to valkāšanas vajadzībām.
Turpinot ekskursiju, audzēkņi tika iepazīstināti ar Vienības nama būvniecības vēsturi. Tas uzbūvēts pēc Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierosinājuma par ziedojumiem un valsts piešķirtajiem līdzekļiem. Pamatakmens tam tika likts 1936. gadā, bet ēka iesvētīta un atklāta 1937. gada 19. decembrī. Ēku projektējis arhitekts Verners Vitands. Celtne tolaik bija viena no modernākajām daudzfunkcionālajām ēkām Eiropā.
Vienības namu būvēšanai tika patērēti 600 vagoni ķieģeļu, 90 vagoni cementa un 45 vagoni dzelzs. Vienības namu cēla 300 strādnieki, nereti strādājot divās maiņās, par ko saņēma algu no 2.5 –15 Ls dienā, atkarībā no ieņemamā amata un padarītā darba, bet kopējās būvniecības izmaksas sastādīja 280231 Ls.
Audzēkņos radīja iespaidu tas, ka ņemot vērā Vienības nama būvniecības apjomus, tas tika uzbūvēts pusotra gada laikā, un jau šogad decembrī svinēs 80 gadu jubileju.
Sagatavoja: Guntars Japiņš
Dienesta viesnīcas skolotājs 

« atpakaļ