Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Janvāris - barikāžu laika piemiņas mēnesis

23.01.2017
  23. janvārī PIKC „Daugavpils Būvniecības tehnikums” aktu zālē tika sarīkots patriotiski svinīgs pasākums, kas veltīts Barikāžu atceres dienai. Atcerēties vēsturiskos notikumus pulcējās visi izglītojamie un skolotāji.
Katru gadu janvārī Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties barikāžu atceres pasākumos.
Vēstures skolotājs Arnolds Gulbis rādīja prezentāciju un stāstīja par 1991.gada notikumiem Lietuvā un Latvijā. Tas bija satraukumu pilns laiks, kad kopā pulcējās visi, kuri savā sirdī loloja ideju par brīvu Latviju. 1991. gada barikādes bija unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs. Skolotāja stāstījums noslēdzās ar klusuma brīdi.
Atmiņās par barikāžu laiku Daugavpilī dalījās vēstures doktors, Daugavpils Universitātes asociētais profesors Henrihs Soms, kurš savulaik bija viens no Daugavpils Tautas frontes nodaļas vadītājiem.
Audzēkņi kopā ar vēstures  doktoru izzināja vēsturiskos notikumus, ka arī sabiedrības saliedētības un līdzdalības nozīmi savas valsts attīstībā. Ar emocionālu dziesmu “Manai tautai” uzstājās tehnikuma vokālais ansamblis “Celtnieks”. 
Jau tradicionāli, atceroties 1991.gada barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Arī mūsu tehnikuma pagalmā tika iedegts barikāžu dalībnieku piemiņai veltīts atceres ugunskurs ap kuru pulcējās izglītojamie un skolotāji, kopīgi dzerot karstu tēju un ēdot sātīgu putru.
Sagatavoja: Nataļja Leončuka
Audzināšanas daļas vadītāja
                                                                                                                                              
« atpakaļ