Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs "Darba pieredze būvniecības jomā Skandināvijas valstīs"

05.01.2017
  5. janvārī PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā Ceļu būvniecības, Būvniecības, Arhitektūras un dizaina nodaļas skolotājiem un izglītojamajiem notika seminārs “Darba pieredze būvniecības jomā Skandināvijas valstīs”. Semināru vadīja Zviedrijas uzņēmuma “H.A BYGG AS” projektu vadītājs Andrejs Činajevs.
Semināra vadītājs izsmeļoši stāstīja par būvniecības nozari kopumā, gan arī par tās īpatnībām Skandināvijas valstīs, klimatiskajiem un ģeoloģiskajiem aspektiem, likumdošanu un darba drošību, gan arī par korporatīvo un darba kultūru, darba devēja un darbinieka attiecībām. 
Andreja profesionālā karjera ir piedzīvojumu un grūtību pilna, bet nenoliedzami, izglītībā ieguldītais laiks, iniciatīva un komunikācijas prasmes, mērķtiecība un neatlaidība, deva savus augļus. Par karjeru būvniecības jomā Andrejs iedomājās vēl mācoties vidusskolā, piedaloties viesnīcas “Latgola” rekonstrukcijā kā palīgstrādnieks skolas vasaras brīvdienu laikā. 
Pēc vidusskolas absolvēšanas Andrejs uzsāka studijas Rīgas Tehniskajā universitātē, paralēli mācībām brauca strādāt uz Norvēģiju, lai iegūtu praktisko pieredzi būvniecībā un nopelnītu naudu studiju apmaksai. Absolvējot augstskolu tika pieņemts lēmums turpināt veidot savu karjeru Skandināvijas valstīs. Pabeidzot kvalifikācijas celšanas kursus Zviedrijā, Andrejs  uzsāka darba gaitas Norvēģijas/Zviedrijas uzņēmuma H.A BYGG un sāka augt profesionālajā jomā kopā ar uzņēmuma komandu. 
Šajā nelielajā laika periodā, 4,5 gadu laikā, Andrejs ir vadījis jau vairāku objektu būvniecības procesus: cietums Norvēģijā, Norvēģijas bankas ēka, daļa no pazemes tuneļa zem Stokholmas, ASV vēstniecības ēka Oslo pilsētā, kā arī vairāku bagātu klientu mājas kalnos u.c. Uz doto brīdi Andrejam ir uzkrāta ļoti vērtīga pieredze, ar kādu viņš labprāt dalījās ar tehnikuma izglītojamajiem un pedagogiem. Semināra dalībnieki ar interesi klausījās viņa stāstījumu un skatījās fotogrāfijas, kas papildināja teikto un ilustrēja dažādas situācijas darba procesā. 
Semināra laikā tika skartas tik svarīgas tēmas, kā augstākā izglītība un teorētisko zināšanu nepieciešamība praksē, starpdisciplinārā komunikācija darbavietā, darba drošība, korporatīvā un darba kultūra, kā arī attieksme pret darbu. Iegūtā informācija bija ļoti noderīga gan personīgajai gan arī jauniešu profesionālai izaugsmei.
Noslēgumā Andrejs novēlēja visiem izglītojamiem cītīgi mācīties un atbildīgi attiekties pret darbu, kā arī izteica domu, ka PIKC DBT izglītojamajiem ir labas iespējas veiksmīgi izveidot savu karjeru un iekārtoties darbā. Kad ir mērķis viss ir sasniedzams!

Galerija


Sagatavoja: Viktors Gallers 
Pedagogs – karjeras konsultants
« atpakaļ