Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs "Ekoloģiskie Forbo linoleji”

01.12.2016
 

24. novembrī PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā Būvniecības, Arhitektūras un dizaina nodaļas skolotājiem un izglītojamajiem notika seminārs par dabīgajiem linoleja materiāliem ar Forbo Marmoleum zīmolu. Semināru vadīja uzņēmuma “Forbo Flooring” ražotāju pārstāvis Gints Jankevičs.

Semināra vadītājs izsmeļoši stāstīja par linoleja rašanās vēsturi, par Frederiku Valtonu, kas atklāja linoleju un patentēja tā ražošanas procesu 1863. gadā. Bija pārsteidzoši dzirdēt, ka produkts, kas tika atklāts vēl gāzes lampu un zirgu pajūgu laikmetā, tiek vēl joprojām izmantots tieši tam pašam mērķim, kam tas sākotnēji tika paredzēts, proti, grīdas segumiem veselības aprūpes un izglītības iestādēs.

G.Jankevičs demonstrēja materiālus ar Forbo Marmoleum zīmolu, stāstīja par to pielietošanu, iepazīstināja ar dabīgo grīdas segumu paraugiem, kas asociējas ar ilgtspējību, izturību, augstas kvalitātes un inovatīvu dizainu.

Plašais Marmoleum klāsts ietver risinājumus praktiski jebkura veida pielietojumam. Marmoleum ir vispazīstamākais Forbo dabīgā linoleja zīmols, ar tā neierobežoto krāsu un dizainu daudzpusību. Turklāt šis dabīgais grīdas segums ir ļoti izturīgs un piedāvā visilgtspējīgāko izvēli elastīgo grīdas segumu klāstā.

Marmoleum linolejiem ir vairāk nekā 400 krāsu un vismaz 12 dažādu struktūras. Materiāli ir pieejami ruļļos un modulārās flīzēs. Tas ir dabīgs grīdas segums, kas izgatavots no 97% dabīgiem izejmateriāliem, no kuriem 70% ir tādi, kas ātri atjaunojas, turklāt 43% ir otrreizējās pārstrādes izejvielas. Galvenie tā ražošanā izmantotie materiāli ir linsēklu eļļa, ko iegūst no linu augu sēklām, koka milti no kontrolētiem mežiem, un džuta, kas ir dabīga odere, uz kuras tiek veidots linolejs, kas seminārā visiem tika piedāvāts apskatei.

Marmoleum ir klasisks materiāls, kas izpelnījies augstu novērtējumu no arhitektiem, pateicoties savam autentiskumam un daudzveidībai. Marmoleum tiek ražots, modernā vidē, kur tradicionālais ražošanas process automatizēts, izmantojot efektīvas ražošanas līnijas, kuras darbina tikai un vienīgi zaļā enerģija. Forbo uzņēmumā aktīvi virza visus procesus pastāvīgu uzlabojumu virzienā, Marmoleum ražošanā maksimāli izmantojot otrreizējās izejvielas un strādājot, pamatojoties uz zaļā dizaina principiem, izstrādājot ikvienu dizainu vai struktūru. Marmoleum tiek izmantots arī mēbeļu izgatavošanā.

Semināra vadītājs piebilda, ka Latvijā ir maz augstas klases profesionāļu, kas prot kvalitatīvi ieklāt tāda veida linoleju un varbūt tieši Daugavpils Būvniecības tehnikuma audzēkņi nākotnē būtu tie, kas strādātu ar šiem dabīgajiem materiāliem.

 
Foto galerija


Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ