Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Seminārs "Lietus ūdens novadīšanas problēmas, cēloņi un risinājumi!”

21.11.2016
  16. novembrī PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā Ceļu būves nodaļas skolotājiem un izglītojamajiem notika seminārs par aktuālām problēmām lietus ūdeņu savākšanā un novadīšanā, potenciāliem risinājumiem to novēršanai, kuru vadīja uzņēmuma SIA ACO Nordic vadītājs Latvijā Raimonds Stumburs.

Semināra vadītājs, R.Stumburs, klātesošos iepazīstināja ar uzņēmumu, tā darbības principiem un ražotnēm. Uzņēmums ACO Nordic ir pasaules vadošais drenāžas un virsmas ūdeņu savākšanas sistēmu ražotājs, kura produkti tiek izmantoti daudzos pasaules nozīmīgos projektos. Tas ir specializējies ūdens savākšanas un novadīšanas nozarē, piedāvājot visaptverošus, drošus un efektīvus risinājumus lietus, kanalizācijas un notekūdeņu apsaimniekošanā. Piedāvājuma klāstā ir līnijveida drenāžas sistēmas, naftas un tauku atdalītāji, čuguna lūku vāki, infiltrācijas un akumulācijas sistēmas, lietus ūdens notekas, nerūsējošā tērauda gūlijas un kanāli, dušas kanāli, lūkas, pretvārsti u.c.

Sīkāk tika stāstīts par dažādām lietus ūdens novades sistēmām un problēmām ūdens novadīšanā. Kā galvenās tika minētas: novecojušas sistēmas, to nepienācīga apkope, urbanizācijas palielināšanās, esošo kanalizācijas tīklu pārslodze, klimata pārmaiņas.

Visi tika iepazīstināti ar dažādiem ACO Drain drenāžas kanāliem, to īpašībām. ACO  Drain ietilpst punktveida drenāžas sistēmas un līnijveida drenāžas sistēmas. Pastāv dažādas līnijveida drenāžas tehnoloģijas – divdaļīgas, monolītas un spraišļu. Sīkāk visi iepazinās ar drenāžas tehnoloģiju, runājot par to plusiem un mīnusiem. Kā svarīgs rādītājs drenāžas sistēmu uzstādīšanā ir projektējamo ceļu, ielu vai laukumu slodzes klases, pēc kurām arī tiek izvēlēta attiecīgā drenāžas sistēma.

Semināra vadītājs lielu uzmanību pievērsa čuguna lūkām un lūku vākiem. Pastāstīja par esošajām problēmām, iemesliem un to risinājumiem.

Fotogalerija


Sagatavoja: Inga Pujate

Ceļu būves nodaļas vadītāja 

« atpakaļ