Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

DBT lāpu gājienā

17.11.2016
 

11. novembris – Lāčplēša diena, kad godinām Brīvības cīņu dalībniekus, kuri tālajā 1919. gadā izcīnīja Latvijas brīvību - uzvarēja Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.  Visā Latvijā tradicionāli šo dienu atzīmē ar lāpu gājienu. 

Gājiena mērķis ir pateikties Latvijas valsts dibinātājiem un brīvības cīnītājiem, kuru ticība latviešu tautas nākotnei un nestie upuri deva iespēju latviešiem būt starp tām retajām pasaules tautām, kurām ir sava valsts.

Lāpu gājienā Daugavpilī piedalījās pašvaldības, Zemessardzes, Robežsardzes, uzņēmumu kolektīvu, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, jaunsargi, studenti un skolēni.

Daugavpils Būvniecības tehnikuma pedagogi, izglītojamie un darbinieki ar iedegtām lāpām un sveču liesmiņām devās gājienā no Daugavpils Universitātes jaunā korpusa un tālāk kolonna virzījās pa pilsētas centrālajām ielām līdz Vienības laukumam. Šeit gājiena dalībnieki no lāpām izveidoja Latvijas kontūru, un ikviens, kurš vēlējās, varēja pievienot savu svecīti kā piemiņas un piederības zīmi Latvijas tautai. Vienības laukumā visus klātesošos uzrunāja Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis un uzsvēra, ka karavīri, kas atdeva dzīvību par savas valsts brīvību, mira ar ticību tam, ka brīva tauta spēs izveidot lielisku valsti, un mums ir jādzīvo tā, lai pierādītu, ka viņi nekļūdījās. 

Galerija

Sagatavoja: Jolanta Savvina

Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ