Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Karjeras dienas 2016

10.10.2016

 


Jau piekto gadu pēc kārtas Daugavpilī norisinās Karjeras nedēļa. Šogad par galveno simbolu organizatori izvēlējas karjeras kompasu. Katrs skolēns zina, ka lietojot kompasu var atrast pareizo ceļu. Līdzīgi notiek dzīvē arī ar karjeru. Mācību iestādē izglītojamie iegūst prasmes un kompetences, paralēli izvēloties savu karjeras attīstības virzienu.

No 10. līdz 14. oktobrim Karjeras nedēļas ietvaros PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums” uzņēma vairāk nekā 300 jauniešus gan no Daugavpils skolām, gan arī no tālākām Latgales reģiona pilsētām. Katru dienu viesus sagaidīja kāda no tehnikuma nodaļām, piedāvājot iepazīties ar profesionālās izglītības programmām, kas tiek realizētas Daugavpils Būvniecības tehnikumā.

Pirmdien ekskursijas laikā Ceļu būves nodaļas kolektīvs iepazīstināja jauniešus ar Ceļu būvtehniķa profesiju un piedāvāja piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs: ceļu būvtehniķa aprīkojuma demonstrācija; dolomīta spiedes tests; granulometriskā sastāva noteikšana ar sietu metodi; zemes klātnes un ceļa segumu sastādīšana no dažādiem elementiem; grunts blīvuma noteikšana ar manuālo penetrometru un citas.

Otrdien pasākumu stafeti pārņēma Autotransporta nodaļa, demonstrējot automobiļu elektronisko mezglu un simulatorus un mūsdienīgo autoservisa aprīkojumu. Tehnikuma apmeklētajiem bija iespēja izmēģināt arī PIKC DBT Motosporta komandas kartingu. Nodaļas vadītājs iepazīstināja jauniešus ar Autodiagnostiķa un Autoelektriķa profesijām.

Trešdiena bija veltīta PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikuma” Būvniecības un Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas nodaļām. Pirmajā jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Apdares darbu tehniķa un Apdares darbu strādnieka profesijām un piedalīties sekojošās aktivitātēs:

- Knauf apšuvumu iekārtu un aprīkojuma demonstrēšana; 
- Dekoratīvā apmetuma izveidošana;
- Dekoratīvās sienu krāsošanas demonstrējumi;
- Virsmas špaktelēšana;
- Apdares darbu paraugu demonstrēšana.

Savukārt, PIKC “DBT” Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas nodaļā varēja iepazīties ar Inženierkomunikāciju tehniķa un Inženierkomunikāciju montētāja profesijām. Jaunieši varēja paši izmēģināt savus spēkus vītnes griešanā ar caurulēm ar rokas un elektroinstrumentiem. Viesiem tika parādīta arī polifūzā plastmasas cauruļu metināšana un vara cauruļu savienošana ar mīkstlodi un cietlodi.

Ceturtdien uzņēma jauniešus un visus interesentus Arhitektūras un dizaina nodaļā. Nodaļā varēja iepazīties ar Arhitektūras tehniķa un Interjera noformētāja profesiju, apskatoties kursa darbu un kvalifikācijas darbu izstādes: telpu maketi, interjera noformēšanas priekšmeti un citi darbi.

Karjeras nedēļa noslēdzas Metināšanas nodaļā, kur jauniešus iepazīstināja ar Lokmetinātāja (MAG) un Gāzmetinātāja (OAW) profesijām caur instrumentiem, iekārtām un specapģērbu. Paraugdemonstrējumos tika izmantots metināšanas simulators “Fronius”.

Jauniešiem tika sniegta plaša informācija par prasībām iestājoties tehnikumā, apgūstamajām profesijām un profesionālās izaugsmes iespējam, kādas sniedz PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums”, un mēs ļoti ceram, ka vairāki jaunieši nāks mācīties tieši pie mums!

 
Galerija

Sagatavoja: Karjeras izglītības konsultants – pedagogs Viktors Gallers

« atpakaļ