Izglītības programmu
īstenošanas vieta
Dagda Ludza Višķi
Sākums \ Aktualitātes \ Ziņu arhīvs

Izglītības un zinātnes ministrijas reģionālā konference TAGAD

31.10.2016
 

Izglītības un zinātnes ministrija tuvākajā laikā ir ieplānojusi rīkot piecas reģionālās konferences TAGAD. Kā pirmā notika Latgalē, 26.oktobrī PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikumā. Reģionālo konferenču mērķis ir uzsākt sistēmisku un līdzatbildīgu kompetenču pieejā balstīta izglītības satura īstenošanu, noskaidrot, kādi ir ir pašreizējie izaicinājumi izglītības sistēmai, uzsākot kompetenču pieejā balstīta izglītības satura izveidi. 

Pagājušajā nedēļā tika parakstīta vienošanās starp VISC un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, uzsākot īstenot vērienīgu projektu mācību pieejas maiņas atbalstam skolās. Piecu gadu projektu paredzēts uzsākt jau 2016./2017.mācību gadā, kad tiks izstrādāts kompetenču pieejā veidotais mācību saturs vispārējā izglītībā, uzsākta tā aprobācija, plānojot pēctecīgu šīs pieejas īstenošanu izglītības iestādēs no 2018.gada 1.septembra.

 “Mūsu kopīgs mērķis ir radīt iespējas, lai zināšanas un prasmes, ko sniegs mūsu izglītības sistēma, ir veiksmes atslēga 21. gadsimta globālo pārmaiņu ietvarā. Pārmaiņām ir jāseko gan izglītības saturā, ko un kā mācām, gan skolas vidē, kurā atrodas un mācās skolēns. Pārmaiņas ir vajadzīgas, lai raisītu bērnos interesi par zināšanām, rosinātu domāt un rast atbildes uz jautājumiem. Tās ir prasmes un spējas, kas 21. gadsimta sabiedrībā ir viens no būtiskākajiem attīstības resursiem,” uzsver izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

 Reģionālajā konferencē piedalījās vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu vadītāji, pilsētu un novadu izglītības pārvalžu vadītāji un izglītības speciālisti, LIZDA deleģētie pārstāvji, ka arī jauniešu grupa no dažādām skolām.

 Konferences laikā tika izveidotas 6 domnīcas:

-       Iespējamā misija: “Skolu resursu izmantošana efektīvai pedagogu profesionālai pilnveidei”;

-       VISC sadarbībā ar LU: “Mācību saturs kompetenču pieejā: ko tas nozīmē skolotājam?”;

-       VISC sadarbībā ar LU: “Skolēnu rezultāti diagnosticējošajos darbos – signāls nepieciešamām pārmaiņām mācību procesā”;

-       Edurio: “Digitālās kompetences visiem – no mītiem uz realitāti”;

-       LIZDA: “Kā tikt galā ar izaicinājumiem izglītības iestādē?”;

-       „radi!”: „Radot sevi skolā, radu skolu sev!” 

Ikvienam dalībniekam bija iespēja aktīvi darboties divās domnīcās, ieklausoties un diskutējot gan citam ar citu, gan tiekoties ar Latvijā pazīstamām personībām. Sarunas domnīcās vadīja IZM sadarbības partneri – eksperti no Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, “Iespējamās misijas”, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centra, uzņēmuma “Edurio” un Radošās darbības nedēļas “radi!” Konferences dalībnieki aktīvi izteica savu viedokli, piedalījās diskusijās, dalījās savā pieredzē.

Nākamās konferences plānotas 3.novembrī Liepājā, 10.novembrī Jelgavā, 16.novembrī Valmierā un 30.novembrī Rīgā.

Galerija


Sagatavoja: Jolanta Savvina
Informācijas un metodiskā centra vadītāja

« atpakaļ